Біговка

біговка, бігуванняПоліграфічні вироби дуже різноманітні. Для надання компактності, певної форми і для наділення раціональними якостями, часто їх необхідно згинати в певних місцях. Листівки, календарі-будиночки, папки, буклети та багато іншого мають згини, що дозволяє легко розкривати і закривати їх.

Однак, створення згинів передбачає деякі вивірені і грамотні дії, які допоможуть зберегти привабливий зовнішній вигляд виробу. Даний процес називається біговкою. Бігування являє собою нанесення на друковане виріб своєрідних міток (бігів), за якими здійснюватиметься згинання. Спеціальне бігувальне обладнання дозволяє нанести мітки так, що оброблюваний матеріал, його волокна, не ушкоджуються і не натягуються.

На виробі в потрібних місцях за допомогою бігувального ножа або бігувального ролика, керованих за допомогою спеціального апарату, продавлюються неглибокі прямолінійні доріжки або борозенки. Біговка проводиться в тих випадках, коли потрібно зняти з матеріалу жорсткість на лініях згину. Це необхідно при створенні подарункових коробок, для пакувального паперу і картону.

Також біговка необхідна при створенні поліграфічної продукції з паперу високої щільності. Наприклад, картонна папка без біговки перетвориться у непридатний виріб. Саме точна біговка надасть папці діловий вигляд, і дозволить зберігати в ній важливі папери.

Те ж саме стосується і вітальних листівок, буклетів і багато іншої поліграфічної та рекламної продукції. Біговка зберігає зображення, не дає листу заламуватися і не порушує загальної привабливості вироби.
Біговка може здійснюватися за допомогою механізмів і вручну. Другий варіант застосовується в тому випадку, якщо лінія майбутнього згину розташовується перпендикулярно до напрямку паперових волокон. Тоді ручна біговка дозволить отримати чітку лінію згину.

Даний варіант біговки використовується при малих тиражах ексклюзивних поліграфічних виробів. Біговка є важливою післядрукарською послугою, яка надає виробу необхідні характеристики і дає змогу використовувати його за призначенням.

рос

Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*