Друк буклетів

друкарняЯкщо ви замовник поліграфічної продукції, і вас цікавить друк буклетів, то думаю сподобається ця стаття. Тут я коротко опишу технологію виготовлення буклетів, а також на що звернути увагу при замовленні та отриманні замовлення. Адже ви повинні знати за що платите гроші. Та й не хочеться показати себе повністю некомпетентним.

Починається виготовлення буклетів із дизайну. Дизайн може бути як замовника, так і робитися на підприємстві що буде друкувати буклети.

Якщо дизайнер буде робити ваш дизайнер, тоді обов’язково ознайомтеся із вимогами до макетів, з яким форматами файлів вони працюють, які розміри продукції здатні виготовити.

Після того, як друкарня отримає макет продукції, вони, залежно від технології будуть або друкувати цифровим друком, або виготовлятимуть друкарські форми.

Хоча й поліграфія має багато способів надрукувати буклети, та найчастіше для малих тиражів (10-200 примірників) використовується цифровий друк — це дешевше. Для великих тиражів буклетів майже завжди використовується офсетний друк.

Так от, при друкуванні офсетним способом друкарня мусить спочатку вивести ваш макет на матеріальний носій. У переважній кількості підприємств спочатку виводять зображення на плівку, а вже потім з неї насвітлюють друкарську форму.

друкуванняПісля цього на офсетній друкарській машині друкуватимуть ваше замовлення

Якщо потрібно, то нанесуть лак чи плівку.

Певний час потрібен щоби продукція підсохла, а далі різчик поріже відбитки на потрібний формат.

Після цього працівники ВТК (відділ технічного контролю) повинні перевірити якість продукції, чи немає заляпаних фарбою листів, чи скрізь кольори відповідають оригіналу, чи дві сторони задруковані.

Після цього проводиться фальцювання (згинання) відбитків. Залежно від тиражу, може бути ручною або машинною.

А далі продукція запаковується і віддається замовнику.

Тепер про те, на що звертати увагу при замовлення та отриманні продукції

1. Перед тим як звертатися в друкарню, по-можливості перевірте в інтернеті, серед знайомих — репутацію тої чи іншої друкарні.

2. Прийдіть до них в офіс і подивіться на зразки продукції.

3. Якщо у вас важливе та велике замовлення то не замовляйте в нового підприємства все одразу. Дайте їм невелике замовлення або частину великого. Нехай покажуть, на що здатні.

4. Одразу питайтеся про строки виконання замовлення. Скажу із досвіду: вам завжди назвуть менші строки (щоб ви не пішли до конкурентів). Тому підстраховуйтесь, і замовляйте наперед, із запасом.

5. Якщо дизайн буде робити ваш дизайнер, від повинен трохи розумітися на вимогах до макетів для поліграфічної продукції. Адже, наприклад, якщо друкувати на великому листі маленький шрифт на який лягає декілька фарб -дуже важко. Повірте мені як друкарю!

Крім того, врахуйте, що бігування чи висічку не вдасться зробити із точністю 0.1 мм. Це не друкування, де таке можна зробити без проблем. Тому робіть запас.

6. Якщо замовлення складне та важливе, то по-можливості прийдіть тоді коли буде друкуватися замовлення. Там де я працював, це була нормальна практика. Правда, можливо не у всіх друкарнях на таке підуть. Але це буде гарантія, що ви отримаєте таку продукцію, яку хочете. Ви просто підпишете пробний відбиток (другий собі для контролю), і друкарі при друкуванні тиража будуть по ньому орієнтуватися.

7. При отриманні замовлення, подивіться чи полакували всі буклети. В нас бували випадки коли частину відбитків не полакували (забули, або не відрегулювали кількість лаку)

8. Це не робиться спеціально, але деколи можна отримати меншу кількість буклетів, ніж замовляли. Технологи завжди дають паперу на тираж більше, на запас. Але іноді бувають проблеми. Зате, коли вийде більше, то можна їх взяти. Деколи потрібно запитатися чи не залишилося.

9. Потрібно перевірити чи на тому папері що ви замовляли, вам надрукували буклети. Не часто, та таке буває самому перевірити складно (ви ж не буде міряти чи важити), та можна для зразка мати при собі шматок паперу, граматура якого вам відома точно.

10. Відкрийте вибірково одну пачку продукції, і продивіться “веєром” віддруковані листи. Так можна візуально перевірити чи вся продукція однаково якісно віддрукована, чи не має білих листів. Не один раз бувало, що друкар на малому тиражі не встигав добре відрегулювати фарбу, і відтінок відбитка на протязі тиража змінювався. Якщо таке запримітили, можна збивати ціну :)

Ну ось і все, що я хотів написати про друкування буклетів. Вірю, що написане тут вам згодиться. Адже це не теорія, а практика.

рос

Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*