Друк газет

Друк газет

Газета — це періодичне видання, що має постійну назву, що виходить у вигляді одного або декількох листів друкованих матеріалів. Виходять газети через певні проміжки часу, не рідше одного разу на місяць. У них містяться офіційні документи, оперативна інформація з різних питань (науковим, суспільно-політичним, виробничим та ін), літературні твори, реклама, фотографії.

друк газетГазети можуть друкуватися також невеликим тиражем, для випуску їх на короткий час, яке обмежене періодом проведення будь-яких заходів.
Основне у пресі сучасних газет — терміновість, якість, барвистість і невисока ціна виготовлення. Додрукарська підготовка включає в себе розробку макету, розробка дизайну, верстка смуг, редагування та коректура видання. Централізація цих процесів дозволяє скоротити терміни виготовлення газет.
У сучасній поліграфії друк газет здійснюється декількома способами. Найбільш поширені з них:

Спосіб виготовлення газет визначається виходячи з параметрів конкретного замовлення.

Цифровий друк

Друк на цифровому обладнанні економічно вигідний в тому випадку, коли тираж невеликий, не більше 500 екземплярів. Нюанс даного способу полягатимуть в тому, що неможливо використання газетного паперу.

Переваги цифрового друку:

 1. Можливість друку такої кількості газет, яке необхідно, аж до персоналізації кожної газети.
 2. Короткі терміни виготовлення — до 1 дня.
 3. Можливість використання дизайнерських паперів для газетних сторінок і вкладок.

Офсетний друк арушевий

У сфері поліграфічних послуг офсетний друк займає, мабуть, головне місце. Застосовується він при розмірах тиражу 500-10000 примірників.

Етапи офсетного друку газет:

 1. Верстка — макет газети верстається на комп’ютері в спеціальних програмах.
 2. Вивід плівок. Зображення складається з чотирьох кольорів — синій, пурпуровий, жовтий і чорний, які наносяться на папір послідовно, один за іншим. Для кожного з них виконується окрема фотоформа (офсетний плівка). Технологами проводиться ретельний контроль процесу для уникнення найменших дефектів плівок.
 3. Виготовлення офсетних пластин. Газетні сторінки, виведені на плівку, переміщаються на монтажний стіл, де збираються в дзеркальному відображенні в необхідному порядку. Після цього на спеціальному верстаті з них робляться офсетні пластини, які потім у виробничому цеху встановлюються в друкарську машину. Після цього на папері великого формату робиться відбиток всіх сторінок. Якщо друк кольоровий, то спочатку наноситься чорна фарба, потім — кольорова.
 4. Просушування і фальцювання — завершальний етап, на якому газети складаються в необхідному напрямку і потім розрізають на спеціальному верстаті гострим лезом.

Переваги офсетного друку:

 1. 1. Оперативність — при великих і середніх тиражах замовлення буде готовий швидше, ніж при будь-якому іншому способі друку.
 2. Висока якість — продукція відрізняється яскравістю і точністю надрукованих зображень, завдяки точної передачі кольорів і напівтонів при офсетному вигляді друку.
 3. Економічність — використовується дешевий газетний папір, а вартість одного відбитка знижується в рази при збільшенні тиражу.

Офсетний  ротаційний друк

Рольова друк газет відрізняється від інших способів високою швидкістю і економічністю при великих тиражах в короткі терміни. Сучасне рольове друковане обладнання здатне виробляти близько 50000 примірників газет на годину, відповідно в добу — більше 1 млн.

Друк проводиться на газетній (45 г/м2) або офсетного (70 г/м2) папері, яка подається в машину в рулонах — ролях. Фарба наноситься за один прохід на обидві сторони газети, що практично збільшує швидкість друкування вдвічі. Особливість рольового друку — одержувані на виході готові сфальцовані блоки різних форматів з сторінкової 8-64 сторінок.

Перевага рольової друку в порівнянні з аркушевим полягає в більш високій продуктивності, економічної вигідності, відсутності процесів фальцювання і флатовки. Недолік даного методу — невигідність його застосування при малих тиражах, до 10000 примірників.

Вартість друку газет складається з:

 • Вартості додрукарської підготовки макету газети;
 • Вартості обраної паперу й інших витратних матеріалів;
 • Вартості обробки готового надрукованого видання.

Ціна видання залежатиме від кількості смуг, використовуваної колірної гами, тиражу і застосовуваного способу друку. Не кольорова, чорно-біла газета коштуватиме дешевше, ніж повнокольоровий. Можливий друк газет, що містять і чорно-білі, і кольорові елементи. Вартість їх також буде нижчою.

рос
Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*