Друк голограм

голограмаГолографія — запис і відтворення зображення, об’єкта. Широко використовується в різних галузях науки, виробництва, а також у рекламі. Поліграфічна голограма не має певного кольору і переливається всіма відтінками веселки. Цього вдається досягти за рахунок заломлення світла.

Види голограм


Існують різні класифікації голограм. Варто розглянути найпопулярніші. Визначальними є 2 види:

 • декоративні;
 • захисні.

Перші призначені для того, щоб залучати покупця. Яскравий, що світиться малюнок затримує погляд на товарі, виділяючи продукт серед безлічі інших, інтригує. Захисні голограми захищають від підробок.

За способом виробництва розрізняють такі види голографічної продукції:

 • Фольга гарячого тиснення;
 • Липка аплікація;
 • Ідентифікаційні марки з голограмної захистом.

За застосовуваної технології виготовлення і друку голограми поділяються на:

 • мультиплексні голограми;
 • фізичні голограми;
 • синтезовані голограми.

Захисні характеристики голограм

Підробити голограму досить складно, так як друк проводиться шляхом створення унікальної оптичної мікроструктури. До того ж, різноманітні захисні елементи додатково знижують можливість фальсифікування. До таких елементів можна віднести:

 • мікротексти різної висоти;
 • елементи графіки з найвищим ступенем дозволу, яка недоступна при використанні звичайних поліграфічних засобів;
 • зображення з ефектом динаміки;
 • мікрооптичні елементи (призми, лінзи і т.п.);
 • приховані кодовані зображення, які неможливо побачити неозброєним оком;
 • нумерація (лазерна, прозора).

Технологія виробництва голограм

Сучасна технологія виробництва голограм робить їх більш досконалими і максимально ефективними. Потрібно використовувати якісне обладнання та матеріали, щоб домогтися бажаного результату і зробити дійсно надійний захисний продукт, повною мірою виконує свої функції. Обов’язково задіяти кілька елементів, що перешкоджають фальсифікації, розташовуючи їх на відстані один від одного. Звичайно, якщо ця голограма призначена виключно для декору, то зовсім не обов’язково приділяти увагу рівню її захищеності.

Щоб виготовити голограму, потрібно витратити досить багато часу. Спочатку зображення записується на спеціальну матрицю за допомогою лазера, фокусуючих і відображають елементів. Ця процедура характеризується тим, що навіть найпростіше зображення стане унікальним. Його неможливо буде повторити з тієї причини, що під час записів виникають мимовільні ефекти, випадкові помилки і т.п. Завдяки цьому голограма стає унікальною і єдино справжньою.

Записане зображення зберігається на матриці у вигляді мікрорельєфу. Він переноситься на металеву макрорел’єфну пластину методом гальванопластики. Так вдається отримати майстер-матрицю одиничного екземпляра.

Далі слід перенесення малюнка на голографічний матеріал. З майстер-матриці виробляються репродукції з метою створення робочої матриці, яка вже і буде використовуватися для безпосереднього тиснення голограм. Така поліграфія враховує характер і особливості зображення.

Якщо використовуються преси гарячого тиснення, робоча матриця закріплюється на валу прокаточної машини. Далі під тиском здійснюється тиснення по матеріалу, в результаті чого створюється мікрорельєфний відбиток.

Завершальний етап — тиражування голограм. На заключній стадії на вироби наносять клейовий шар. Якщо виготовляється фольга для гарячого тиснення, то використовується термоклей, який кріпиться на стрічку з голограмами. Якщо виготовляються наклейки, то використовується клей постійної клейкості, захищений силіконізованим папером.

У процесі тиражування спеціальна висікальна машина робить фігурну висічку виробів, підвищуючи захисні властивості. Але для цього потрібно виготовляти штампи. До замовника голограми надходять в листах або ж у вигляді стрічки.

Автор: Олена Видиш

рос
Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*