Друк на дисках

дискиДрук на дисках дає можливість виділити продукт, зробити його привабливим для покупця. В епоху технологій вся інформація, файли, лекції, книги, програми, музика або відео продаються в цифровому форматі. Тому важливо зробити диск яскравим і цікавим.

Види друку

Виділяють 5 способів нанесення зображень на диски, які розрізняються за принципом формування зображення, його якості, а також по складності технологічних процесів:

1. Струменевий фотодрук. Найпоширеніший спосіб, особливо якщо печатка мелкотіражная. Зображення може передаватися на звичайні CD, DVD або ж на матеріали зі спеціальним покриттям. Малюнок має властивість змиватися, тому рекомендують застосовувати ламінацію (лакування), що закріплює результат.

2. Трафаретний друк (шовкографія). Це традиційний вид друку, розрахований на тиражі по 500 копій і більше. Виробляти одиничне зображення таким чином невигідно, оскільки технологія досить витратна. Потрібно щоразу виготовляти трафаретні форми, підбирати кольори фарби. Сам процес трафаретного друку полягає в тому, що на диск наносять фарбу різних квітів, використовуючи тканинну форму (трафарет). Застосовуються спеціальні види ультрафіолетових фарб. У цього методу є один недолік — нестабільність квітів, градієнтів в процесі друку растрових об’єктів. Тому краще використовувати шовкографію тільки у випадку відображення векторних малюнків, логотипів, текстів і т.п.

3. Офсетний друк. Використовується в процесі промислового тиражування дисків. Виконується на спеціальних машинах із застосуванням методу «сухий офсет». Така печатка вважається найякіснішою, з хорошими градієнтами, напівтоновими зображеннями, чіткими об’єктами. Єдиний недолік — невелика кількість дисків з браком на початковому етапі друку.

4. Термосублімаційний друк. Це найдорожчий спосіб. Його суть полягає в тому, що спеціальну фарбувальну стрічку прогрівають термоголовкою. В результаті фарба переходить на носій і надійно закріплюється на ньому. Досить високою є вартість витратних матеріалів, тому метод не використовується так широко і частіше застосовується для нанесення одноколірної основи.

5. Цифровий друк. З’явився не так давно, але стрімко набув популярності. Дає можливість виготовляти малі тиражі дисків за короткі терміни. Виробничий процес досить простий, але потрібно набувати спеціально обладнання. Якість зображення висока, прирівнюється до фотографічного.

6. Друк наклейок. Найпростіший і доступний метод персоналізації. Використовуються спеціальні стікери круглої форми, що відповідають розміру CD, DVD. Друк можна проводити за допомогою будь-якої техніки, наприклад, навіть на струменевому або лазерному принтері. Але кінцевий результат виглядає не таким якісним.

Переваги

диски зблизькаДрук на дисках має свої переваги:

  • не впливає на якість відтворення запису;
  • ефективний спосіб реклами і просування;
  • при використанні сучасних технологій малюнок буде стійкий до пошкоджень, залишиться яскравим та чітким.

Особливості друку

Тиражування CD, DVD відрізняється такими особливостями:

  • На перший план виступає можливість якісного запису, тому зображення може змінюватися в процесі виготовлення з метою мінімізації впливу на диск;
  • При офсетного або трафаретного друку на матеріал обов’язково наноситься біла підкладка, без якої якість картинки може постраждати;
  • Перед початком робіт проводиться макет, який затверджується замовником;
  • Підсумковий колір виробу може відрізнятися від задуманого навіть після проведення кольоропроби, особливо у випадку струменевого друку.

Автор: Олена Видиш

рос

Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*