Друк на футболках

Сучасний друк на футболках (перенесення зображення на готовий виріб) широко використовується в рекламі, виробництві, модної індустрії і т.п.

Це відмінне рішення не лише в сенсі дизайну, а і в сенсі просування бренду. Відмінний варіант для створення іміджевої продукції, командних костюмів, робочого одягу.

Види друку на футболках

багато футболокВиділяють кілька видів друку на футболках, що розрізняються за застосовуваної технології:

1. Трафаретний прямий друк (шовкографія). Найпоширеніший спосіб, відмінно підходить для друку великих партій виробів (більше 50 шт.). Зображення виходить дуже стійким до зносу, яскравим і чітким. Воно не вигорає, не затирається. Цей спосіб дозволяє робити футболки з повнокольоровими, масштабними малюнками або простими однотонними написами.

Собівартість досить низька, особливо якщо проводиться тираж понад 200 виробів. При прямій трафаретного друку використовуються водні та пластизолеві фарби, що застосовуються для друку як по світлих, так і по темних тканин. Такі фарби також дозволяють створити ефект блискіток, замші, металевого відблиску, матовості або об’ємної друку. Сама процедура нанесення малюнка досить складна, оскільки для кожного зображення потрібно виготовляти трафарет.

2. Сублімаційний друк. Така технологія здійснюється шляхом проміжного перенесення зображення на тканину. Тобто, спочатку малюнок роздруковують на спеціальному папері, потім прикладають до футболці і за допомогою термопресу переносять на виріб.

Фарба під впливом високих температур повністю випаруються з носія і осідає у волокнах полотна, фарбуючи його в потрібний колір.

3. Цифровий принтерний друк. Використовується просте устаткування — струменеві принтери, в які замість фарби для паперу заправлена ​​фарба для текстилю. Під друковану голівку потрапляє футболка, яку попередньо надягають на плоску рухому платформу. Важливо перед процедурою обробити тканину спеціальним розчином, щоб фарба лягла рівно і добре закріпилася. Інакше існує високий ризик того, що зображення буде розмитим або швидко зітреться з поверхні.

Цифровий друк відрізняється високою якістю зображення, наближеним до фотографічного. Принт не відчувається тактильно, а швидкість самого друкування досить висока. Використовується, в основному, для невеликих тиражів. Єдиний недолік — розмір малюнка, який залежить від формату друкованого столу. Останній, як правило, дорівнює не більше 45х50 см.

4. Термотрансферний друк. Може бути декількох видів: як похідна від шовкографії або з готових термоплівок. Іноді малюнок друкується на офсетних машинах або ж на звичайних принтерах з використанням трансферної паперу. У будь-якому випадку, у всіх цих способів один принцип — малюнок на проміжному носієві з одного боку покритий шаром термоклею і переноситься на футболку за допомогою термопресу.

Під впливом високої температури речовина, що клеїть розплавляється, а тонкий папір або плівка припаивается до тканини. Але вироби, виготовлені такими способами, більш вимогливі у догляді, так як малюнок вважається не таким довговічним. Головний плюс термотрансферного друку — її невисока вартість, оскільки обладнання та матеріали недорогі і цілком доступні.

Вимоги до матеріалу

багато футболокТканина футболки повинна бути гладкою і рівною. У такому випадку фарба буде лягати рівним шаром і малюнок не спотвориться. Важливо стежити, щоб на матеріалі не було загинів, складок, інакше такий виріб можна буде вважати шлюбним. Хороший варіант — одяг з додаванням лайкри (близько 5%). На це синтетичне волокно добре наноситься фарба, воно вбирає в себе чорнило, швидко сохне і менше линяє.

Автор: Олена Видиш

рос
Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*