Друк на горнятках

горняткаДрук на горнятках — перенесення зображення, написів або логотипу на керамічний виріб. Широко використовується в рекламі, маркетингу, дизайні, виробництві, туризмі і т.д. Така друк дає можливість підвищити впізнаваність бренду або підняти авторитетність компанії.

Види способів друку

Друк на горнятках може виконуватися різними способами, відокремлюваними на види залежно від технологічного процесу:

1. Термосублимация. На початку посуд готується під нанесення малюнка. На принтері встановлюється режим безперервної подачі чорнила і використанням спеціальної системи, наповненої сублімаційними фарбами.

Нагрівається термопрес, на ньому встановлюються параметри температури і часу. Саме зображення обробляють на комп’ютері і роздруковують на принтері, після чого закріплюють на поверхні гуртки. Під тиском преса картинка переноситься на кераміку. Важливий нюанс — професійне обладнання та спеціальний папір, які забезпечують високу насиченість кольору і передають лінії без спотворень.

Ціна термосублімаційного друку цілком прийнятна. Якісний друк на горнятках дає можливість відтворювати навіть найдрібніші деталі і добиватися фотографічної якості. Але є важливий нюанс — придатні тільки білі кружки, спеціально підготовлені.

2. Гаряча деколь. Малюнок наноситься з використанням спеціальних керамічних фарб. Гуртки обпікаються при температурі 800-900 градусів, це відбувається в муфельних печах. Така обробка фарби робить зображення більш довоговічним, оскільки воно в’їдається в поверхневе покриття. Картинка стає стійкою до вологи, світла, не дряпається, не вицвітає.

3. Холодна деколь. Це перенесення картинок з паперу на кухоль. Характеризується високою якістю зображення, яскравістю фарб. Але холодна деколь більше застосовується на декоративних виробах, не призначених для щоденного використання, оскільки фарба легко змивається водою.

Переваги друку на горнятках

горнятко із надписомДрук на горнятках має багато плюсів, серед яких можна виділити основні:

 • висока ефективність реклами і просування;
 • доступна ціна;
 • креативність;
 • вироби користуються попитом;
 • висока практичність, довговічність зображення;
 • яскравість і насиченість кольору;
 • можливість вибирати метод друку.

Матеріали для друку

Для друку сублімації на горнятках підходять далеко не всі вихідні матеріали. Непридатним вважається пластик, метал. Оптимальними будуть такі види кухлів з підготовленої кераміки, які користуються найбільшою популярністю:

 • «хамелеон» — термочутливий посуд, зображення на якій проявляється при підвищенні температури (після того, як в неї наллють гарячу воду);
 • Світлонакопичувальні — у процесі друку сублімації наносяться спеціальні фарби, які «заряджаються» вдень від сонця і світяться в темряві;
 • біла кружка — на ній зображення виглядає максимально чітко і яскраво, може бути прикрашена всередині або доповнена обідками, фігурними ручками;
 • нестандартної форми — друк проводиться не по всій поверхні, найчастіше тільки зверху або на одній конкретній частині, щоб зображення не спотворювалося;
 • матова — виглядає досить солідно, картинка виглядає яскраво, можна використовувати повнокольорове зображення або ж напис золотом, сріблом

Технологія друку на горнятках

Технологія друку на горнятках складається з 3 основних етапів. Спочатку підготовляється макет. Він повинен відповідати розміру виробу, його діаметру, висоті, геометричній формі. Після цього проводиться друк зображення. Далі, в залежності від того, які способи перенесення були обрані, проводиться нанесення малюнка на кухоль і кінцеве закріплення.

Автор: Олена Видиш

рос

Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*