Друк на конвертах

червоні конвертиДрук на конвертах використовується для виготовлення іміджевої та рекламної продукції або сувенірів. Використовуючи цей метод, можна зробити логотип компанії впізнаваним і підкреслити стиль.

Такі конверти широко використовуються туристичними фірмами, банками, рекламними агентствами, компаніями з продажу товарів і послуг. У них можна розсилати рекламу, роздавати листівки, вкладати листи з відповідями на запитання, зберігати квитки, диски, договору тощо.

Способи друку на конвертах

один конвертІснують різні способи друку конвертів, що розрізняються за технологією:

  1. Трафаретний друк. Його ще називають шовкографією. Цей метод часто застосовується для виробництва темних конвертів. Шар фарби більш щільний, малюнок яскравий і видно чітко. Така технологія дає можливість друкувати бронзою, золотом, сріблом або білим кольором на темному тлі. Собівартість значно знижується при тиражуванні великих обсягів виробів. Можна використовувати рельєфний папір.
  2. Цифровий друк. Найдешевший метод. Доступний у разі необхідності виготовлення малотиражних партій конвертів. Дозволяє відтворювати будь-які малюнки з різноманітним набором фарб. Особисті дані на конверті можна друкувати не на всій партії, а на окремих примірниках. Одне з головних переваг — висока швидкість і оперативність виготовлення виробів. Головний мінус — неможливо робити конверти, що мають прозорі віконця. Це пояснюється тим, що тонка плівка може розплавитися під час обробки. Є й обмеження по рельєфності і щільності паперу. Якщо виріб буде мати нерівні краї або нерівномірний шар клею, то застрягне в цифровій машині або клей розплавиться і витече.
  3. Офсетний друк. Підходить для виготовлення великих партій конвертів. В іншому випадку собівартість продукції дуже висока. Головний плюс — можливість передати яскраві відтінки і домогтися потрібного кольору. Можна друк золотом, сріблом і яскравими фарбами. В офсетному друці використовуються додаткові палітри, тоді як в цифровій є тільки стандартна. Недолік полягає в тому, що застосування можливе тільки на вже готових конвертах стандартних розмірів. Тому якщо хочеться замовити продукцію індивідуальної форми, доведеться застосовувати інший метод обробки.
  4. Гаряче тиснення. Також досить ефективний метод, особливо для друку на темному матеріалі. Символіка, логотипи і написи наносяться з використанням фольги, завдяки чому продукція виглядає незвично і респектабельно. Така поліграфія вважається елітною, а ціна її досить висока. Фольга може бути будь-якого кольору: металік, золото, платина і т.п.
  5. Флексографія. Підходить для виготовлення конвертів під замовлення, але тільки великим тиражем. Для друку застосовуються дорогі еластичні форми, тому виготовляти дрібні партії нерентабельно. Спеціальне обладнання дає можливість здійснювати внутрішнє запечатування конверта.

Особливості друку

Друк на конвертах — складний і трудомісткий процес. Потрібно постійно проводити контроль якості, щоб уникнути шлюбу. Важливо перевіряти, чи не зміщується інформація або малюнки в процесі друку, чи не потрапляють вони на поля склеювання. Слід вчасно прибирати зім’ятий папір. У деяких випадках потрібне ручне розгортання та збирання конвертів.

Види конвертів

Крім розмірів і форм конверти розрізняються за способом захисту:

  • внутрішня запечатка — з внутрішньої сторони конверт профарбовується фарбою або на нього наноситься текст, візерунок; це перешкоджає читанню листів на просвіт;
  • захист перфорацією по лінії заклеювання — запобігає розтин кореспонденції сторонніми особами;
  • повітряні подушки — спеціальна повітряно-пузиркова плівка, прикріплена всередині конверта, захистить вкладені всередину предмети від ударів або деформації.

Автор: Олена Видиш

рос

Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*