Друк на кульках. Матеріали та технологія

кульки повітряніДрук на кульках — це спосіб перенесення зображення, логотипу на латексну поверхню. Така технологія стає все більш популярною і затребуваною. Відрізняється дешевизною, оригінальністю, викликає інтерес у публіки.

Застосування

Друк на кульках має широке застосування. Використовується в:

  • рекламі;
  • дизайні;
  • оформленні приміщень;
  • оформленні ярмарків, виставок, презентацій;
  • на святах (весілля, дні народження).

Способи друку на кульках

Залежно від часу, відведеного на друк, а так само від особливостей матеріалу і
потрібної кількості готової продукції, розрізняють 2 види перенесення зображення на кулі:

 

  1. Офсетний друк. Використовуються спеціальні заготовки у вигляді штампів, на які заздалегідь наноситься текст або малюнок потрібного формату. Штамп умочується в чорнило, після чого прокручується навколо кулі. Так дзеркальний напис друкується на латексі і читається в правильному порядку.
  2. Шовкографія (трафаретний друк). Досить популярна методика, але разом з тим, дорога. У виробництві використовуються шовкові екрани, які поміщаються поверх латексу. Ці екрани виконані у вигляді форми (трафарету) з нанесеним заздалегідь малюнком. Принт передруковується на виріб, коли воно контактує з тканиною. Може використовуватися як ручна робота, так і автоматизоване обладнання, що переносить фарбу спеціальним валиком. Після того, як чорнило потрапили на матеріал, потрібно просушити його на спеціальному конвеєрі.
  3. Наклеювання плівки. Найдорожчий спосіб, що виконується вручну. Використовується частіше для куль великих розмірів. Якість такого малюнка може бути не надто високою через деформації написів на округлих формах.

Особливості друку на кульках

повітряні кулькиІснують деякі особливості друку на кульках, що відрізняють цей вид поліграфії від інших. Зображення переноситься на вже надутий куля. Практично всі техніки друку на латексі дають можливість надувати виріб газом до рівня 75-80% їх обсягу. Так поверхня буде оптимально взаємодіяти з барвником, і пігмент вийде нанести рівним шаром, без тріщин і патьоків. Використовують фарби не повинні шкодити латексу.

Якщо вони будуть роз’їдати його поверхню, то кулі швидко лопнуть і не виконають своїх функцій. Тому до вибору фарби потрібно підходити з відповідальністю, її формула повинна бути такою, щоб чорнило проникали в структуру матеріалу і надійно закріплювалися, але не проходили крізь стінку кулі і не пошкоджували структуру латексу.

Після друку куля так і залишається в надутому вигляді до повного висихання. Тільки тепер виріб здувається і поміщається в барабанні сушарки. У них кулі зменшуються до зручних розмірів, набувають товарний вигляд і їх стає легко транспортувати.

При необхідності виконання абстрактних малюнків, куля обертають одночасно з розпиленням чорнила з різною швидкістю. Так вдається домогтися різнокольорових плям, смуг, спіралей, зірок. Щоб отримати напівпрозорий, менш інтенсивний колірної ефект, фарба наноситься на кулю, надутий не більше ніж на 50% об’єму.

Матеріали для друку

Для друку на кульках повинні використовуватися тільки якісні матеріали. Фарбу краще вибирати стійку до вологи, щоб зображення не відображаються на руках і не змивалося. Кулі мають бути міцними, без швів, а тим більше дірок.

Найчастіше використовується латекс білого кольору, так як віддруковувати на ньому картинку значно простіше. Але це не означає, що кольорові кулі не підходять для друку. Просто на такі матеріали потрібно більш ретельно підбирати фарбу і перед процесом виготовлення робити пробні зразки. Якщо планується перенесення багатоколірного зображення, то відтінок латексу можна зробити однією зі складових малюнка, спростивши процес друку.

Автор: Олена Видиш

рос

Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*