Друк на металі

друк на металіДрук на металі — спосіб перенесення зображення або тексту на тверду поверхню без її пошкодження. Широко використовується для виготовлення іміджевої продукції, у рекламній сфері, а також для оформлення виробів бізнес-класу.

Кінцевий продукт завжди привертає до себе увагу. Виріб більш цікавий, ніж звичайний відбиток на папері, пластику, тому виглядає більш престижно і дорого. Малюнок на металі, який характеризується високою якістю, можна вважати вічним.

Застосування друку на металі

Друк на металі має широке застосування. Таким методом виготовляють:

 • дипломи;
 • сертифікати;
 • спортивні нагороди (кубки, медалі);
 • подяки;
 • почесні грамоти;
 • вивіски;
 • сувеніри;
 • фотографії;
 • мнемосхеми;
 • бейджі;
 • металеві візитки;
 • таблички.

Способи друку

друк на металіІснують різні способи друку на металі:

 1. Гравертон. У процесі використовується спеціальне обладнання: комп’ютер, лазерний принтер, термопрес, картридж з тонером і різак по металу. Звичайно застосовується фарба (спеціальний тонер) тільки одного кольору, найчастіше чорного. Спочатку зображення друкується на паперовому носії, після чого прикладається до металевої пластини і проходить обробку термопрессом. Під дією високих температур тонер переноситься на метал і через кілька секунд можна отримати готовий виріб. Щоб зробити зображення кольоровим, потрібно накладати його в кілька етапів, змінюючи картриджі один за іншим. Єдине обмеження — невеликий вибір кольорів і неможливість їх точного поєднання. Але при цьому така печатка дуже проста і не вимагає задіяння висококваліфікованого персоналу. Не потрібно використовувати спеціальні матеріали і дорогий папір, завдяки чому собівартість знижується в рази.
 2. Термотрансфер. Технологія широкого спектру застосування, використовується не тільки для металу. Зображення або напис друкуються на спеціальному папері з полімерним шаром, що утримує барвник. Коли готове зображення з паперу за допомогою термопереносу передається на поверхню металу, малюнок сходить разом з полімером, нагріваючись, завдяки чому добре закріплюється і на додачу захищає поверхню виробу. Велика перевага — можливість відтворювати чіткі зображення високої роздільної здатності різних кольорів хорошої насиченості. Але, на жаль, покриття полімером може вважатися і недоліком, якщо цей шар неякісний або занадто щільний. Він буде робити поверхню металу не такою привабливою і з часом може потьмяніти, затертися. У деяких випадках можуть виникати і проблеми з кольором: відтінки спотворюються і освітлюються.
 3. Струменевий сублімація. Схожа на технологію Гравертон, але в даному випадку використовуються не тонери, а чорнило. Друк не машина для друку на металідає можливість відтворювати малюнки з дрібними деталями, кольору втрачають яскравість. Крім того можливо розтікання фарби по поверхні. Струменевий сублімація обходиться досить дорого.
 4. Алюмаджет. Використовуються тонкі металеві пластини, на які і переноситься зображення безпосередньо в принтері. Але таке зображення змивається водою, тому вельми недовговічне.
 5. Металографіка. Використовуються алюмінієві пластини, на які переноситься зображення з плівки. Зверху малюнок закріплюється, деякі кольори наносяться вручну. Для ущільнення шару захисту виріб поміщають в бак з киплячим хімічним розчином. Такий малюнок довговічний, а технологія застосовується для виготовлення будь-яких видів продукції. Недолік — відсутність глибини кольору, неможливість чітко передати дрібні деталі. Процес друку дуже складний, тому його вартість більш висока.
 6. Лазерна сублімація. Розроблена не так давно спеціально для друку на металі (анодованому алюмінії). Недоліки — складно підбирати тони, необхідно проводити тривалу додрукарську підготовку матеріалу. Але ціна виробів досить доступна, а зображення виходить чітким.

Автор: Олена Видиш

рос

Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*