Друк на металізованому папері

друк на металізованому паперіДрук на металізованому папері

Для цієї мети використовуються фолієві фарби, призначені для друку на невсмоктуючих поверхнях. Друкувати краще на офсетних машинах зі спиртовими зволожуючими апаратами, що дозволяють точно регулювати подачу зволоження.

Погано коли використовують плоскодрукарські машини, що мають зволожуючий апарат Hydrocolorwerk. Ці машини, виходячи з досвіду, менше застосовують тонке налаштування, в результаті трохи більша кількість вологи порушує баланс фарба-вода, погіршується закріплення фарби; трохи менша — призводить до підсихання фарби на валиках.

Лакувати відбитки можна тільки спеціальними лаками для невсмоктуючих поверхнях (наприклад, високоглянцевий масляний лак Novacoat256).

У приміщеннях, де зберігається металізований папір і виконується друк на ньому, має бути кондиціювання повітря. Вимагається відносна вологість 45 +5% при температурі 20-23 ° С, оскільки вони односторонні і схильні скручуванню. Якщо умови не задовольняють цим вимогам, можливе виникнення наступних проблем:

  • Коли відносна вологість повітря дуже низька, необхідна для даного виду паперу, виникне пригинання паперу до неметалізованої сторони, оскільки вона є вологонепроникною тільки з металізованої боку.
  • Коли відносна вологість повітря в цеху є значно вищою необхідної, відбувається загинання країв листів. Це викликає утворення зморшок при проходженні паперу в друкарській машині й інші проблеми.

Загальні вимоги для друку на невсмоктуючих матеріалах

металізований папірВимоги до зволожуючого розчину:

Не рекомендується економити невбираючі матеріал на приладці, оскільки при використанні паперу не вдається налаштувати подачу зволоження, через неоднакову впитуваність матеріалів. Після паперу, на невсмоктуючих матеріалах йде надлишок зволожуючого розчину і відбувається розмивання фарби. При приладжуванні можна використовувати звичайні фарби, а не фолієві, щоб уникнути їх засихання на валах. Перед друком тиражу замініть фарбу на свіжу.

Добавку зволожуючого розчину необхідно зробити мінімальною! Друкувати краще на верстатах зі спиртовим плівковим зволожуючим апаратом, що дає можливість робити точну настройку подачі розчину.

Оптимальні умови виконуються при подачі ізопропанола 8-10% і рН зволожуючого розчину 5-5,5, температурі в баку зволоження 8-12 ° С. Суміш в зволоженні потрібно вибирати відповідно до коефіцієнта жорсткості водопровідної води.

Вимоги до фарби

Для друку на невсмоктуючих матеріалах застосовуються фолієві фарби (наприклад, серія Novaplast S 180, для друку на металізованому папері, що самоклейці з плівковою основою типу Raflatac та пластиковій фользі). Потрібно працювати незабрудненими фарбами і не користуватися сиккативами. В крайньому випадку, можна застосовувати присадку (сикатив для зволоження), яка підходить для циркуляційних зволожуючих систем і служить для прискорення оксидативного закріплення фарб в листовому офсеті.

Можна додати сикатив в фарбу, але не більше 1%. Необхідно пам’ятати, що у фарбах оксидативного закріплення вже є необхідна кількість сикативу. При його достатній кількості фарба підсихає на валах при друку і під час короткочасних зупинок. У результаті введення сикативу, плівка, що з’явилася на місці барвистого шару після 1-го прогону, утрудняє зчеплення другого прогону з фарбою і зводить її до відшаровування після висихання.

Для знімання зайвої фарби при сюжеті, що займає незначне місце на відбитку, за обрізним полем слід друкувати товсту смугу, розташовану уздовж твірної циліндра. На невсотуючий матеріал фарбу потрібно наносити дуже тонким шаром, тоньше ніж на папір.

Під фолієву фарбу може бути нанесена грунтовка із криючими білилами, особливо під плашки великого розміру, щоб отримати ефект великою насиченості. Набагато ефективніше робити грунтовку іншим шаром, щоб білила підсохли, інакше знижується контраст зображення в результаті часткового перемішування фарб.

Вимоги до противідмарювального порошка

Після проходження матеріалу всередину друкарської машини рекомендується напилення тонкого шару противідмарювальної речовини. При друку більше 1 прогону необхідно використовувати порошок без оболонки, збільшуючи розмір зерна на наступному прогоні. На виході необхідно застосовувати порошки з силіконовим покриттям, вони відштовхують воду і дають можливість листу вільно ковзати за рахунок роллінгового ефекту. Цей порошок легко струшується з віддрукованих листів.

металізований папірПотрібно суворо робити дозування: надмірна кількість противідмарювального порошку знижує глянець і міцність фарби до стирання і не виключає проблеми при різанні.

Починати друк потрібно на мінімальній швидкості, низькою подачі зволоження щоб уникнути емульгування води у фарбі. Дуже сильноемульгована фарба не погано закріплюється і не дає насиченості. При високій швидкості може відбуватися сповзання фарби в паперопровідну систему друкарської машини. Не потрібно робити переву в роботі, тому що фолієві фарби швидко висихають. Після 20-25 хв простою потрібно змивати фарбовий апарат.

Подача аркушів повинна бути відрегульована так, щоб потрапляючи на приймальний стіл аркуш падав вертикально з дуже маленьким зрушенням в поперечному напрямку. Подавати листи великими стопами не можна. Висота не повинна бути вище 10-15 см.

Іноді виникає необхідність друкувати офсетним способом на самоклеючій плівці двостороннє зображення. Раніше таку роботу виконували трафаретними фарбами, але сміливі поліграфісти відвоювали для офсету і такі роботи. Спочатку друкується дзеркальне зображення, яке буде читатися з боку, наклеєної на скло. Потім кладеться декілька шарів білил.

Для непрозорості між білилами іноді кладуть срібло. Якщо фолієвої срібла немає, можна використовувати срібну пасту двокомпонентного срібла, розвівши її фолієвими прозорими білилами. Потім друкують зображення для лицьового боку плівки. Процес цей тривалий через сушіння між прогонами, але деякі друкарні беруться за таку роботу.

Як срібло, так і золото можна зробити «фолієвої», змішавши пасту двокомпонентного золота з прозорими фолієвими білилами. Таким чином, можна друкувати на плівках металізованими фарбами. Існують спеціальні металізовані фарби, наприклад, Saphira Metal Coat Ink, які дозволяють отримувати високу якість на різних матеріалах, у тому числі невсмоктуючих.

Щоб досягти хорошого результату, друкар повинен виконати наступні умови: для пластику — використовувати високоякісне покриття або, принаймні, коронування з рівнем 36 дін. Настійно рекомендується перед основним друком проводити тестування.

Сушка відбитків

При застосуванні ІЧ-сушіння необхідно зробити відведення підігрітого повітря, бо, якщо його не зробити, то через появу парів можуть виникати проблеми із закріпленням фарби. Якщо сушка не використовується, відбитки можуть сохнути 24-48 г. Основна проблема при друку на невсмоктуючих матеріалах — тривала сушка, тому, якщо ви беретеся за це вперше, уникайте жорстко визначених термінів здачі тиражу.

На підставі вищесказаного можна зробити висновок, що невбираючі матеріали не тільки вимагають спеціального зберігання і підготовки перед процесом друку, високої кваліфікації персоналу, але і виводять друкарню на більш високий рівень надання поліграфічних послуг.

рос

Categories: Статті

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*