Друк на пакетах

пакет з надписомДрук на пакетах — актуальна і вельми популярна послуга. Мережі фірмових магазинів, супермаркети та інші найрізноманітніші заклади використовують пакети не тільки для упакування товарів і фірмової продукції, але і з метою рекламування.

Пакети — продукція тривалого терміну експлуатації, а значить, весь цей час реклама буде ефективно працювати. Тому друк на пакетах — недорогий і дієвий інструмент рекламування бренду, компанії, фірми і т.д.

На сьогоднішній час широко застосовуються два основні методи нанесення зображення на пакети — флексографія і шовкографія або трафаретний друк.

Флексографія

Флексографія — високотехнологічний метод друку, при якому використовуються гнучкі форми для друку і фарби в рідкому або пастоподібному вигляді. Весь процес повністю автоматизований. На першому його етапі видувається плівка необхідних параметрів (розміру, кольору, щільності і т.д.).

пакетПотім вона змотується в рулон у вигляді рукава, напів рукава або ж полотна. На наступному етапі на весь рулон із заданим певним кроком наноситься малюнок, одно-або багатоколірний.

На останньому етапі проводиться автоматизовано вирубка пакетів і зварювання у відповідності з заданою конструкцією.

Переваги:

 1. Низька вартість, навіть при мінімальних тиражах 5-10 тис. прим.
 2. Необмежені можливості розробки індивідуальної конструкції пакета виходячи з необхідних замовнику міцності, габаритів, функціональних елементів та ін
 3. Широкий вибір барвників.
 4. Можливість нанесення найрізноманітніших за складністю і розмірам зображень.

Недоліки:

 1. Економічна невигідність виготовлення тиражів до 5 тис. прим., Оскільки вартість налагоджувальних і пускових робіт і час на них витрачається досить високі.
 2. Будуть потрібні додаткові витрати на виготовлення флексоформи, вартість якої залежить від загальної площі зображення та кількості використовуваних кольорів. Проте їх можна використовувати кілька разів, тому при повторних тиражах всі витрати зведуться до нуля.

Шовкографія (трафаретний друк)

Трафаретний друк — досить трудомісткий спосіб, що застосовується в основному для друку невеликих тиражів. Виробляється на ручних плоскодрукарських верстатах.

Спочатку робиться трафарет на шовковій сітці, яка натягнута на раму. За допомогою нього зображення переноситься на виріб наступним чином: фарба продавлюється в потрібних місцях крізь осередки сітки ракелем — спеціальним інструментом.

Після остаточного просушування одного кольору можна приступати до нанесення наступного. Оскільки робота практично ручна, то це вимагає від друкаря певного досвіду.

Переваги:

 1. Економічна вигідність виробництва малих тиражів — від 100 екземплярів.
 2. Не потрібно виготовлення дорогих флексоформ, так як для друку використовуються матриці, вартість яких входить до тираж.
 3. Застосовувані фарби більш яскраві та насичені, наносяться більш товстим шаром.

Недоліки:

 1. Висока вартість одного примірника, пов’язана з низькою продуктивністю обладнання, значними трудовитратами і досить високу собівартість відбитка.
 2. Друк виконується тільки на готових пакетах, тому індивідуальна розробка конструкції пакета неможлива.
 3. Обмежений розмір готового зображення, тому що являє технологічну складність точне поєднання декількох кольорів.
 4. Прості пакети типу «майка» економічно недоцільно виготовляти шовкографією.

У кожному окремому випадку метод друку на пакетах вибирається залежно від необхідної якості зображення, конструктивних особливостей виробу та обсягу тиражу.

Автор: Олена Видиш

рос
Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*