Друк на пластмасі

пластмаса в поліграфіїПоліграфічні компанії при роботі з традиційним матеріалом (папір, картон) досягли, здається, вже всі мислимі і немислимі висоти. Але не кожен матеріал настільки довговічний, як пластик, який також щільно увійшов в наше життя.

Нас оточують пластикові меблі і вивіски, стелажі і панелі, візитки і банківські картки, посвідчення особи і телефонні картки. Цей матеріал завоював практично всі сфери життєдіяльності людини, завдяки своїй практичності, естетичності і довговічності.
Незважаючи на те, що з пластику можна виконати будь-які оригінальні дизайнерські рішення, пластик сам по собі досить невибагливий матеріал. Але сучасні технології, спільно з цим полімерним сировиною, дозволяють досягати небачених рішень.

В якості матеріалу найбільш часто використовують полістирол, ПВХ, полікарбонат, ПЕ, поліестер, ПП і синтетичний папір. Паралельно з тим, що новітні розробки в цій галузі дозволяють наносити друк на лист шириною 2 на 3 метри, перенесення малюнка великого формату на поверхню пластику, можливий без застосування різних допоміжних матеріалів.

Способи друку на пластику

пластамасові пляшкиДрук на пластику може бути виконана кількома способами: трафаретним, цифровим друком, флексографічним і багато інших. Це дозволяє звичайній продукції надавати абсолютно новий вигляд.

Дані види друку стали настільки актуальні, що обладнання, призначене для друку на пластмасах, встановлені не тільки в спеціалізованих друкарнях, але й у великих поліграфічних установах.

Типографічні компанії всерйоз зацікавлені даною сферою ринку, тому що вона має великі перспективи в майбутньому.

Деякі власники друкарні вважають, що освоєння друку на пластику настільки ж просте, як перехід від некрейдованого паперу до глянцевому, в чому сильно помиляються. Друк на полімерних матеріалах вимагає ретельного вивчення характеристик кожного нового матеріалу, що може бути виконано тільки при незвичайному професіоналізмі друкарів. На думку фахівців, не зайвим буде замовити у виробника, щоразу перед печаткою партії товару, до 50 аркушів того матеріалу, на якому буде виконуватися друк.

Це потрібно для того, щоб виміряти рівень дини і замовити у постачальників набір фарб саме для цієї партії матеріалу. В іншому випадку, можна отримати велику кількість віддрукованих аркушів, на яких не буде сохнути фарба. Це не тільки підірве авторитет типографії, як виробника, але й істотно позначиться на балансі підприємства.

Особливості друку на пластику

Крім того, треба пам’ятати, що будь-який вид пластику може накопичувати статистичний заряд. Щоб оператор не отримав сильний заряд, потрібно застосовувати такі рівні контролю статики:

  • Підтримка постійної температури і вологості в цеху;
  • Надійне заземлення друкованої машини;
  • Уловлювання статистичних зарядів на самій машині;

Щоб уникнути руйнування поверхневого натягу малюнка під час оздоблювального процесу (фальцювання, зварювання, склейка, тиснення), потрібно точно знати рівень адгезії. На думку фахівців, треба заздалегідь визначати який рівень смоли містять полімерні матеріали, як на них впливає температура і високий тиск.

Для прискореного вбирання фарб, при друку на пластику, варто застосувати технологію УФ висихання. Це дозволить, в комплексі з фарбами УФ твердження, значно поліпшити запечатування погано всмоктують матеріалів.

Переваги пластику і стійкість друку до зовнішніх впливів дають можливість отримувати вироби будь-якої форми і складності, які будуть служити не тільки в закритому приміщенні, а й на вулиці.

рос
Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*