Друк на полотні. Способи та матеріали

картинаДрук на полотні — відносно новий спосіб створення малюнка, фото. Найчастіше використовується в дизайні інтер’єрів, а також у рекламі і в якості сувенірної продукції.

Ця технологія дає можливість виготовляти світлові панно, репродукції відомих картин, виставкові та рекламні стенди, вивіски, які привернуть відвідувачів креативністю та новизною. Зображення обробляються, доповнюються спецефектами, штучно намагатися, а потім здійснюється безпосередня друк на полотно.

Види друку на полотні

Друк на полотні поділяється на кілька видів залежно від використовуваної фарби:

1. Друк сольвентними фарбами. Сольвентні чорнила можуть бути з домішками шкідливих речовин або екологічно безпечними. Останній варіант коштує дорожче, тому використовується не всіма друкарнями. У будь-якому випадку, шкоди сольвентів не такий великий, щоб вплинути на здоров’я людини або тварин, оскільки не відбувається прямого контакту з фарбою.

Собівартість друку досить низька, особливо при великій кількості замовлень. Чорнила проникають в ПВХ-шар, розчиняючи його. Завдяки цьому картина буде довговічною і не піддасться зовнішньому впливу. Можна використовувати для зовнішньої реклами, так як знімок не вицвіте під сонячними променями і не змиється дощем.

Щоб знизити шкоду виробництва, потрібно встановлювати обладнання в добре вентильованих приміщеннях. Єдиний недолік — зображення виходить не надто чітким, тому для друку фотографій сольвентні чорнило не використовуються. Вони краще підходять для виготовлення сіті-лайтів, біг-бордів.

2. Друк водорозчинними фарбами. Вартість такої продукції в кілька разів вища, ніж виготовленої за допомогою сольвентних чорнила. Сама фарба — це розчин барвника і води з різними добавками.

Відбитки характеризуються високою якістю, яскравістю. Але є і значний недолік — фарби змиваються водою. Такий спосіб друку підходить винятково для виготовлення картин, які будуть розміщуватися всередині приміщень.
3. Друк пігментними чорнилами. Найдорожчий спосіб друку, але і найякісніший. Чорнила складаються з пігментів, що не розчиняються у воді. Кольорові частинки мають розмір близько 0,1 мкм.

Така основа дає можливість отримати максимально чітке і барвисте зображення, на якому будуть видні навіть найдрібніші деталі. Картина стійка до вологи і світла. Особливість полягає в тому, що потрібно використовувати більш дорогі, підготовлені матеріали.

Матеріали для друку

фарбиКрім чорнила для друку потрібне і полотно. Краще використовувати полотно високої якості, щоб зображення було довговічним, барвистим і чітким. Полотно відрізняється від звичайного паперу тим, що він пластичний, більш міцний, натягується на підрамник.

Виготовляється він з натурального льону або бавовни, після чого на поверхню наноситься напилення ПВХ і фотошар. Існують матові і глянсові полотна. Головне — вони повинні швидко вбирати фарбу і також швидко просихати. Рівна поверхня підходить для друку високого дозволу, забезпечуючи широкий колірний обхват. Повністю імітує художню картину за фактурою і зовнішньому вигляду.

Технологія друку на полотні

Коли зображення перенесено на полотно, він додатково промальовується фарбою або спеціальним гелем. На останньому етапі друку полотно покривається захисним лаком, щоб зберегти зображення від впливу вологи, сонячних променів.

Після цього полотно натягують на підрамник і закріплюють його. Звичайна людина самостійно не зможе відрізнити картину, написану маслом вручну і роздруковану на принтері з використанням даної технології.

Автор: Олена Видиш

рос

Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*