Друк наклейок

наклейкиНаклейки (стікери) — надзвичайно затребувана поліграфічна продукція малої форми. З лінгвістичної точки зору, «наклейка» і «стікер» — тотожні поняття, на практиці найчастіше їх вживання дещо різниться. Виготовляються засобами оперативної поліграфії або шовкографією переважно на самоклеючій основі.

Основний матеріал виготовлення наклейок — папір різних щільностей і сортів, рідше — плівка або пластик. Вибір плівки часто обумовлюється особливими умовами експлуатації, наприклад, підвищеною вологістю, жорстким температурним режимом і т.д. Наклейка може являти собою голограму, ярлик, стікер, аплікацію, етикетку.

Стікери поділяються на:

  • Датовані — наклейки для товарів з обмеженим терміном придатності / часом гарантії. Як правило, на датований стікер наноситься номер серії / партії вироби, інші відомості, залишається місце для нанесення дати випуску (дати реалізації, дати припинення гарантійного обслуговування).
  • Гарантійні — служать для опломбування упакування, корпусу знаходяться на гарантії виробів (наприклад, системних блоків ПК). Виготовляються на саморуйнуючому або особливому ​​пломбовому папері. Головна особливість подібних стікерів — порушення цілісності при спробі відклеювання.
  • Ідентифікаційні — служать маркуванням виробів з ідентифікацією за штрих-кодами або номерами. Інформація зчитується спеціальними пристроями і перетвориться в цифровий вигляд.
  • Інвентарні — аналогічні ідентифікаційним, служать для полегшення складського обліку товарів.

Наклейки можна умовно розділити на прості наклейки (як правило, друк наклейок проводиться невеликим тиражем у «звичайній» друкарні, наклеюються вручну) і самоклейкі етикетки (звичайно друкування великим тиражем у спеціалізованої друкарні, процес наклеювання автоматизований, виготовляються у вигляді рулонів).

наклейкаПроводиться друк наклейок лазерними, струминними принтерами на самоклеючій плівці Retrama (подібна з «ОРАКАЛ») або самоклейний папері з непрозорою / прозорою основою, на голографічного плівці.

Гарантійні стікери виготовляються на саморуйнівному папері / плівці. Друк методом шовкографії проводиться, як правило, в один-чотири кольори. Для виробництва великоформатних наклейок застосовуються поліпропіленова самоклеюча плівка і вініл Water Resistant Removable від KODAK, інші матеріали. Можливе додаткове ламінування для підвищення зносостійкості.

За допомогою засобів цифрового друку і плоттера (бігующего, планшетного ріжучого) можна отримати наклейки як «традиційної» прямокутної форми, так і більш довільною — кругової, овальної, каплеподібної, у формі відбитків ступні, кристалів, сніжинок і так далі.

Друк наклейок невеликими тиражами доцільніше робити шляхом цифрового друку, великих тиражів — офсетним друком. Друк великоформатних наклейок (розмірами перевищують А3 — 320х450) проводиться спеціальними широкоформатними принтерами.

Сфера застосування та види наклейок

 

  • Вищезазначені наклейки для маркування товарів з метою інформування покупців, полегшення складського обліку та реалізації продукції.
  • Автомобільні наклейки (рекламні, інформаційні).
  • Подарункові наклейки для сувенірної чи ексклюзивної продукції, подарункової упакування.
  • Наклейки на конверти — служать для уніфікації оформлення конвертів у фірмовому стилі, використовуються, наприклад, в розсилках директ-мейл.
  • Наклейки-покажчики, наклейки для оформлення вітрин, виставкових стендів.
  • Фірмові наклейки — виготовляються з нанесенням корпоративної символіки (лого, слоганом).

Вартість друку і терміни виготовлення наклейок залежать від розмірів і форми виробів, використовуваних матеріалів, тиражу, кількості кольорів. При розробці дизайну рекламної наклейки враховується корпоративний стиль фірми-замовника, цілі піар-акції, уподобання ЦА (цільової аудиторії — потенційних покупців товару / замовників послуг).

Зразок наклейки розглядається замовником і лише за його схвалення проводиться друк наклейок. Проводиться друк наклейок і для особистого, некомерційного використання. Можна замовити привабливі наклейки для авто, «прикольні» наклейки для подарунків друзям і сувенірів.

Автор: Олена Видиш

рос

Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*