Хто такий друкар офсетного друку

У цій статті розкажемо все, що вам потрібно знати про спеціальність “друкар плоского друку”. Ви дізнаєтесь, що таке друкар офсетного друку, які його обов’язки, що він повинен вміти і на що звертати увагу у своїй роботі.

Якщо ви подивитесь на зарплати, які отримує друкар офсетного друку, то побачите, що вони досить високі. І не тому, що роботодавці дуже щедрі, а тому що робота друкарем відповідальна, і потребує хороших знань і навичок.

Обов’язки друкаря офсетного друку

поліграфічне виробництвоВ обов’язки друкаря плоского друку входить підготовка, організація і контроль процесу друкування, отримання якісних відбитків із мінімальною кількістю браку.

Щоб вам було зрозуміліше, ми поетапно покажемо, що повинен зробити друкар, щоб надрукувати тираж поліграфічної продукції:

1. Повинен отримати від майстра зміни задання, і технічні дані, на наступне замовлення: назву, фарбовість, тираж, розміри продукції, розміщення на відбитку окремих елементів, і т.д.

2. Якщо наступний тираж друкується іншими фарбами від попереднього, то потрібно змити фарбу із валиків, вичистити корито, і закатати новий барвник.
Також, слід помити циліндри (друкарський і офсетний).

3. У цеху додрукарської підготовки потрібно взяти друкарські офсетні форми, для друкування свого тиражу. Отримані форми працівник штифтує (за потреби) і встановлює у машину.

4. Після цього друкар офсетної машини бере підрізаний різчиком папір, на якому буде друкуватись поліграфічна продукція. Цей папір розпушує, і у разі потреби заламує особливим чином (для кращого проходження у офсетній машині).

5.Тепер потрібно зробити приладку. Приладка — процес суміщення друкарських форм, вирівнювання кількості фарби яка на них подається.

6.Далі друкар кличе майстра чи іншу керівну особу підприємства, яка дає дозвіл на друкування тиражу.

7.Під час процесу друку друкар офсетної машини контролює процес якість відбитків, кількість фарби яка подається, процес подачі паперу, і т.д. у разі, якщо виявлені проблеми на відбитку, він зобов’язаний зупинити машину, і усунути проблему.

8.Віддрукований тираж віддається у цех післядрукарської обробки продукції.

Як бачите, робота в друкаря не проста, адже потрібно оперативно і дуже швидко реагувати на причину погіршення якості відбитків. А цих причин можуть бути десятки, якщо не сотні. І тільки кваліфікований друкар може їх усунути із мінімальною кількістю витраченого паперу, фарби і робочого часу.

Помічник друкаря офсетного друку

друкарські послугиТепер розкажемо за що відповідає помічник друкаря офсетного друку. Скажемо одразу, що на його плечі падає відповідальність за всю фізично важку і “чорнову” роботу на офсетній машині.

Він повинен і завантажити фарбу і папір, і замінити фарбовий чи зволожувальний валик, і налаштувати самонаклад, і помити циліндри машини.

Як бачите, обов’язків багато, але зарплату помічник друкаря отримає значно меншу, ніж його безпосередній керівник. Але це найкоротший і найкращий шлях для того, щоб стати професійним, і досвідченим друкарем.

Друкар плоского друку шкідливість

Претендентів на цю посаду турбує таке питання, як шкідливість роботи друкаря плоского друку. Так, випари офсетних фарб, розчинників, зволожувальних розчинів, засобів для змивання валиків і декеля (офсетного полотна) здоров’я недодають.

Окрім цих факторів, потрібно сказати і про іншу небезпеку: фізичне ураження від механізмів офсетної машини. Адже сучасне поліграфічне обладнання працює на дуже великих швидкостях, і потрібно бути дуже обережним, щоб не запхати руки між рухомі механізми. Окрім цього, потрібно вивчити правила безпеки, інструкцію до машини, і … не вживати алкоголю на робочому місці.

На закінчення відповіді на запитання що таке друкар офсетного друку скажемо, де можна навчитись на цю професію. На друкарів готують профільні училища і технікуми. Але не рідкі ситуації, коли люди без поліграфічної освіти стають друкарями, і багато років успішно працюють.

Хоча настійливо радимо, отримати хоча б базові знання, які дозволять розуміти процеси, які відбувають під час друкування.

Тим більше, що на відміну від інших способів друку, в офсетному, друкарські і пробільні елементи знаходяться в одній площині, і потрібно вміти організувати процес так, щоб фарба не потрапляла на пробільні елементи.

Висновок

поліграфічне виробництвоДрукар офсетного друку це сучасна, добре оплачувана і перспективна професія, яка потребує глибоких знань і достатнього досвіду роботи.

Для розуміння складності процесів, приведемо тільки декілька проблем, які зустрічаються під час процесу друку, і які потрібно швидко усунути:

  • папір подається у друкарську секцію із перебоями, або й взагалі не йде,
  • задруковуваний матеріал виходить із машини замазаний, із складками, порваний,
  • офсетна фарба потрапляє на пробільні елементи,
  • відбиток не достатньо насичений,
  • на відбитку крім потрібно зображення проявляється інше, із попереднього тиражу,
  • на поліграфічній продукції фарба переходить із лицьової сторони на зворот іншого відбитку (відмарювання),
  • фарба довгий час не сохне на відбитку,
  • швидко зношується друкарська форма,
  • не вдається отримати потрібні кольори на відбитку,
  • і багато іншого.

P.S. Як знайти роботу друкарю офсетного друку

Скажемо одразу, що хороший друкар без шкідливих звичок без роботи не залишиться ніколи. У крайньому разі, він може працевлаштуватись за кордоном, із відповідною оплатою праці.

У нас, ви можете знайти на сайти із пошуку роботи або газети оголошень, і пошукати потрібну вакансію. Також, можете звернутись у кадрові агентства. Ще один хороший варант — надіслати електронного листа чи зателефонувати безпосередньо на поліграфічне підприємства вашого міста. На щастя, у кожному, більш-менш великому місті їх сотні.

Тепер ви знаєте, що таке друкар офсетного (плоского) друку, його обов‘язки і можливості.

Успіхів!

рос
Categories: Статті
Tags: статті

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*