Фарбовий апарат офсетної друкарської машини

фарбовий апаратУ цій статті розглянемо детальніше фарбовий апарат офсетної друкарської машини.

Адже його можна назвати «серцем» машини, і часто від якості його роботи в значній мірі залежить якість відбитків.

Фарбовий апарат забезпечує безперебійну подачу фарби на задруковуваний матеріал. Складається із фарбового корита, валиків та циліндрів. Дехто плутає валики із циліндрами, тому запам’ятайте назавжди: валики – м’які, циліндри – тверді. У фарбовому апарату вони чергуються, і ніколи валики не торкаються валиків, а циліндри циліндрів.

Фарбовий апарат друкарських машин поділяється на три частини (групи): фарбоживильну, розкочувальну та накочувальну.

Завдання першої подавати фарбу із корита з фарбою, друга її розкочує до тонкого рівномірного шару, третя накочує на друкарську форму.

Фарбоживильна група

краска в машинеСкладається із фарбового корита в якому обертається дукторний циліндр і притиснутому до нього ножа. Дуктор (циліндр) обертаючись набирає на себе фарбу, а спеціальний ніж знімає з нього зайву фарбу, залишаючи тільки потрібну кількість фарби.

Притискаючи більше чи менше ніж до дуктора друкар може регулювати кількість фарби яка поступає на відбиток. Регулювання здійснюється вручну (старі машини) або дистанційно, із столу управління.

Розкочувальна група

Як було сказано вище, отриманий шар фарби із фарбового корита рівномірно розтирає до тонкого шару. У цій групі деякі валики та циліндри не тільки обертаються, але рухаються вправо-вліво.  Завдяки цьому фарбовий шар стає рівномірним по всі ширині друкарського відбитку і вирівнюється фарбовий рельєф.

Накочувальна група

Складається найчастіше із 3-4 валиків які накочують фарбу на офсетну форму.

апарат фарбовий

схематичне зображення фарбового апарату

Регулювання фарбового апарату

Для якісної роботи фарбового апарату слід його правильно відрегулювати. Критично важливим і забезпечити потрібну силу приживу між валиками та циліндрами апарату. Якщо сила прижиму буде замалою, то відповідно погано передаватиметься фарба. Якщо засильно, то скоріше зношуватимуться валики та циліндри, а також друкарська форма (для накочувальних).

Отут можна подивитися більш наочно на будову фарбового апарату http://www.google.com.ua/

Треба знати, що в кожного виробника конструкція апаратів, кількість валиків та циліндрів, їх діаметр — різняться.

Часто буває що механік (друкар) налаштує апарат і так друкують певний час не заглядаючи до машини. А потім виявляється що із 4-х накочувальних валиків притиснуті до форми тільки два. І ми дивуємось чому погіршилась якість друку.

Також, фарбові апарати слід регулярно змивати рекомендованою «хімією». Не слід використовувати агресивних розчинників сумнівного походження. Так, вони можливо змиють фарбу швидше і друкар скоріше піде додому, але що буде з валиками?

Регенерація валиків

Не секрет, що агресивна «хімія» для змивання фарби, механічні зусилля при роботі, та й сама фарба не сприяють хорошому стану валиків. Тому їхній стан погіршується: зменшується діаметр, твердість, покриваються «скляною» плівкою. Тому потрібно регулярно регенерувати старі валики.

Є підприємства котрі займаються цим. Стара гуму знімається, і нарощується нова. В результаті отримуємо фактично новий валик, що дуже позитивно скажеться на якості друку.

рос
Categories: Обладнання

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*