Фарби для офсетного друку

Фарби для офсетного друку — це спеціальні речовини, призначені для створення зображення на поверхні матеріалу шляхом перенесення відбитка. Важливо вибирати якісні фарби, які зроблять малюнок чітким і яскравим. Результати друку повинні бути стабільними. Краще довіряти тільки перевіреним виробникам, які зарекомендували себе з кращого боку і підтвердили власну репутацію.

Склад фарб

фарба для офсетного друкуДо складу фарб для офсетного друку завжди входить тверда дисперсна фаза, яка є головним барвником. Використовується рідка дисперсійне середовище, що є сполучним. Обов’язковими є і всілякі добавки, що регулюють її в’язкість швидкість, липкість, швидкість закріплення і висихання.

У більшості офсетних фарб у якості барвника елемент використовуються пігменти. Це пояснюється тим, що даний спосіб друку досить специфічний, оскільки застосовується зволожуючий розчин. Саме тому фарба повинна бути стійкою, не змінювати колір і не розчинятися.

Що стосується сполучної речовини, то воно є обов’язковим компонентом, оскільки з’єднує тверді пігменти в єдину систему. Саме сполучна має велике значення у створенні остаточних властивостей фарби: її поведінки в процесі друку, здатності закріплюватися на поверхні матеріалу, швидкості висихання і т.п. Важливо враховувати призначення фарби. Щоб мати можливість змінювати склад сполучного. По-іншому це речовина іменується як «фірміс» і виготовляється з смол і продуктів їх переробки з додаванням розчинників. Останні можуть бути 100% натуральними.

Допоміжні речовини також слід розглянути більш докладно. Ці добавки дозволяють регулювати властивості фарби: глянець і матовість, швидкість висихання плівки, стійкість до стирання, пошкоджень, вигорання і теплового впливу, прозорість або непрозорість і т.п. Добавки вводяться в фарбу ще в процесі виготовлення, але в деяких випадках можуть додаватися у вже готовий продукт. Найчастіше до складу допоміжних речовин входять сикативи, антиоксиданти.

Пігменти офсетних фарб

farba-dlya-ofsetnogo-drukuСамі пігменти, що входять до складу фарби для офсетного друку, являють собою дрібнодисперсійні порошки. Їх можна розділити на кілька видів:
1. За криючою здатністю:
— Прозорі;
— Криючі;
— Напівкриючі.
2. За кольором:
— Кольорові;
— Безбарвні;
— Чорні;
— Металізовані (колір металів).
3. За хімічним складом:
— Органічні (використовуються найчастіше, характеризуються більш яскравими і чистими квітами, дають можливість отримати проміжні відтінки);
— Неорганічні (найбільш затребувані пігменти металевого забарвлення, які отримують шляхом подрібнення сплавів і чистих металів в порошок).

Види фарб для офсетного друку

фарба для офсетного друкуІснують велика кількість фарб для офсетного друку. Їх можна розділити на такі групи:
1. За типом використовуваного друкарського обладнання:
— Для рулонного друку (можуть виділятися ще підвиди фарби для рулонного друку з застосуванням сушіння або для рулонного друку без застосування сушки);
— Для листового друку.
2. За типом системи зволоження:
— Для друку без зволожувачів;
— Для друку зі спиртовими зволожувачами;
— Для друку з безспиртовими зволожувачами;
— Універсальні.
3. За оптичним характеристикам:
— Чорні;
— Білила;
— Кольорові;
— Маталізовані;
— Перламутрові;
офсетний друк фарба- Тріадних кольорів (використовуються тільки кілька основних видів фарб для друку, як правило, це блакитний, жовтий, пурпурний і чорний кольори);
— Нетріадних кольорів;
— Флюоресцентні.
4. За способом закріплення на поверхні:
— Всмоктуються;
— Окислювальні;
— Полімеризуючі (під дією ультрафіолету);
— Комбіновані.

Особливості

Колір фарби для офсетного друку багато в чому залежить від товщини нанесеного шару. Чим товстіший шар, тим вищий показник оптичної щільності. Щоб змінювати відтінок, можна просто змінювати рівень подачі фарби. Багато хто використовує і білила, щоб змінювати кольорову палітру. Важливо враховувати, що часто зміна кольору може відбуватися через забруднення друкуючої системи. Тому потрібно вчасно очищати валики і інші складові елементи машини.

рос

Categories: Матеріали

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*