Фарби для трафаретного друку

фарби для трафаретного друкуФарби для трафаретного друку

Популярність трафаретного друку (шовкографії) обумовлюється безліччю факторів, зокрема великим вибором запечатуваних поверхонь і широким асортиментом лакофарбових матеріалів.

Замість колись традиційної натуральної шовкової сітки в трафаретному друці сьогоднішнього дня давно вже застосовуються металеві та синтетичні матеріали. Фарба або паста значної товщини (можлива товщина шару фарби недосяжна багатьма конкуруючими технологіями друку) наноситься на всілякі пластики, скла, метали, картон та інші матеріали.

Трафаретний друк успішно використовується у виготовленні дорожніх знаків і візиток, у зовнішній рекламі (розтяжки, вивіски тощо) і виробництві всілякої корпоративної, рекламної продукції і навіть казуальної одягу (пакети, елементи фірмового стилю, перекладні картинки, сувенірна продукція, годинник, картки оплати, футболки, багато іншого).

Сучасні фарби для трафаретного друку / шовкографії поділяються за типом зв’язуючого на:

 • сольвентні (основа — різні розчинники),
 • водні,
 • пластизольні,
 • фарби на основі сполучного (медіума) і металевого пігменту,
 • фріти (на основі скляного наповнювача) для деколей і скла.

За способом твердіння фарби діляться на: УФ-затвердні (традиційні та водні УФ-фарби), тверднуть при температурній фіксації (водні, пластизольні), при повітряному сушінні (водні, сольвентні), при випалюванні. Всілякі добавки дозволяють отримувати різні візуальні ефекти.

Пластизольні фарби

фарби для трафаретного друкуОсобливо популярні для друку на текстилі. Пластизоли добре лягають як на темні, так і на світлі тканини, відрізняються підвищеною криючою здатністю. Отримане в результаті шовкотрафаретного друку полімерне декоративне покриття може бути покращено за рахунок спецдобавок. За допомогою добавок отримують об’ємні зображення та інші ефекти друку. Переваги пластизольних фарб:

 • Висока криюча здатність.
 • Друк на темному / світлому текстилі.
 • Висока якість повнокольору, яскраві кольори.
 • Хороша стійкість,
 • Практично не пахнуть.
 • Широкий вибір всіляких спецдобавок та візуальних спецефектів.

Сольвентні фарби

Основною сферою застосування сольвентних фарб у трафаретного друку виступає нанесення зображень на ПВХ-плівку, картон, різні пластики, папір, деревний масив, вініл, скло, шкіру. Використовуються для друку на синтетиці, коли тканина не витримує температуру сушіння пластизолів. Сохне при випаровуванні розчинника в природних умовах (на повітрі), або при тунельної або проміжної сушінні, прискорюючою процес висихання. Основний недолік сольвентних фарб — неприємний різкий запах і, як наслідок, підвищені вимоги до припливно-витяжної вентиляції.

Водні фарби для трафаретного друку

фарби для трафаретного друкуВодними шовкотрафаретного текстильними фарбами проводиться друк на синтетиці і натуральних тканинах. Розчинником в них виступає вода.

Для прискорення випаровування води і швидкого висихання подібних фарб навіть при кімнатній температурі застосовуються різні каталізатори.

Переваги: відсутність різких запахів, «шовковистий», м’який відбиток.

Недоліки: сильніше пластизолів схильні до стирання, можуть забивати осередки сітки, вимогливі до рівня вологості, наявності повітреобдуву при сушінні.
Широко застосовуються готові флуоресцентні фарби насичених яскравих забарвлень; світловідбиваючі (Flash-Back), фарби «металік» «під золото» і «під срібло», фосфоросцентні світлонакопичувальні фарби.

У фарбах для трафаретного друку використовуються добавки:

 • Puff (термопідняття) — одержання об’ємної «картинки» під дією температури.
 • Стрейч (еластичність) — друк на розтяжному трикотажі (тягнеться тканина — тягнеться і покриття).
 • Glitter (блискітки) — у безбарвні пластизоли додаються блискучі дрібні частинки.
 • Hi-Square — добавка використовується для 3D-ефектів при друку (одержання об’ємних зображень з чіткими межами).


рос

Categories: Матеріали

Comments

 1. Олесь
  Олесь 17 Октябрь, 2017, 13:29

  Підкажіть будь ласка де можна придбати в Україні світловідбиваючу фарбу для тканин.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*