Флексографічна друкарська машина

Флексографічна друкарська машинаУ статті розглянемо що таке флексографічна друкарська машина, принцип роботи, види, переваги і особливості такого обладнання.

Принцип роботи флексографічної друкарської машини

Флексографічний спосіб друку — це технологія, при якій друкарські форми виготовлені із гнучкого матеріалу  що дозволяє друкувати на різноманітних матеріалах, в тому числі із нерівною поверхнею.
Флексографічним способом можна наносити зображення на:

  • поліетилен
  • самоклейку
  • папір
  • етикетку
  • картон
  • упакування
  • тканина
  • фольгу (в тому числі тонку).

Принцип роботи флексографічної друкарської машини наступний. На формний циліндр закріплюється гнучка форма на якій друкарські елементи виступають над пробільними.
Далі, на друкарські елементи форми накатується рідка фарба, а на пробільні вона не потрапляє, оскільки вони розташована нижче по висоті (декілька міліметрів). Така технологія дозволяє відмовитись від використання зволожувального розчину, що спрощує друкарський процес і робить результати стабільнішими. флексографічна машина
Після цього у друкарську секцію потрапляє матеріал для задруковування. Формний циліндр із закріпленою формою притискається до матеріалу, і зображення із форми переходить на матеріал.
Так отримуємо однофарбове зображення.
Якщо потрібно кольорове, то слід виготовити 4 форми, на які будуть накочуватись жовта, синя, пурпурна і чорна фарби. Їх можна наносити за кожен процес почергово, або надрукувати одразу, за один прогін. Але для цього потрібна флексографічна друкарська машина із чотирма друкарськими секціями.
На відміну від офсетного друку, у нашому випадку використовується менш в’язка друкарська фарба, що дозволило відмовитись від великої кількості розкочувальних валиків і циліндрів. У флексографічній друкарській машині всього декілька циліндрів (близько трьох).
Система подачі фарби проста: гумовий валик купається у фарбовому кориті. Цей валик подає фарбу на керамічний циліндр із заглибленнями (анілоксовий), а із нього спеціальна пластина збирає залишки фарби. Тоді вже анілоксовий валик контактує із формою, і наносить на неї фарбу.
Ми спрощено описали друкарський процес, хоча насправді, флексографічна друкарська машин на — складний і сучасний пристрій, який призначений із точністю до десятих міліметра подавати папір і рівномірно накочувати фарбу.
Фарба у таких видах машин може використовуватись УФ, спиртова і водна. Перший варіант трішки дорожчий, але такі фарби мають стабільнішу в’язкість, що робить процес друкування більш прогнозованим.
Крім цього, УФ фарби швидше висихають і мають кращу адгезію до задруковуваних матеріалів.

Види флексографічних друкарських машин

Машини для флексографічного друку бувають різноманітних форматів: вузько і широкоформатні. У деяких випадках не потрібно витрачатись на дороге широкоформатне обладнання, а можна обійтись менш дешевим із вужчим форматом друкування. Наприклад, цей варіант варто розглянути, якщо ви збираєтесь друкувати етикетку.
Крім цього, бувають листові і рулонні друкарські машини. У першому випадку матеріал (гофрокартон та інші товсті матеріали) подається у вигляді окремих листів. В іншому випадку матеріал поступає у вигляді рулону, який вже після процесу друкування розрізається або змотується в рулон, для наступних операцій.
Як правило, рулонні друкарські машини забезпечують більшу швидкість друкування але трішки менш точне суміщення фарб.

Переваги флексографічних друкарських машинфлексографія

Переваги флексографічних друкарських машин у порівнянні, із наприклад, офсетними у тому, що друкарю не потрібно витрачати зайвий час на приправку (вирівнювання тиску в зону друкування). Крім цього, технологія дає можливість друкувати із великою швидкістю, а друкарські форми відзначаються хорошою тиражестійкістю.
Також, в, можете друкувати на гнучких матеріалах із нерівною поверхнею.
Недоліком флексографічного друку є те, що він не підходить для дрібних тиражів, а вигідний від накладів у 1000 штук і більше. На великих тиражах, це один із найекономніших видів друку.
Також, до недоліків можна віднести нижчу, у порівнянні із офсетним друком якість друку, меншу роздільну здатність форми.
Висновок, флексографічні друкарські машини можуть друкувати на багатьох матеріалах і їх використовують для виготовлення різноманітної поліграфічної продукції. Але основне їхнє призначення — упакування. Крім цього, водорозчинні фарби, якими може друкувати флексографічна машина найкраще підходять для упакоування харчових продуктів.

рос
Categories: Обладнання

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*