Глибокий друк та його різновиди

глибокий друк машина

Глибокий друк та його різновиди

У глибокому друці використовується друкарська форма для того, щоб перенести фарбу на папір. Друковані елементи, на відміну від пробільних, знаходяться в заглибленнях. Щоб зняти фарбу з пробільних елементів, використовується ракель (тонкий металевий лист).

Саму форму, зображення на якій дзеркально відображено, роблять на міді якою покритий формний циліндр. Всі об’єкти при даній друку растеризуються.

Особливість її в тому, що півтони створюються завдяки зміні товщини шару фарби. Вони друкуються дуже якісно, всі переходи кольору відображаються ідеально. Застосування растра непомітно на отриманому друкованому зображенні через його високу частоту. Це досягається також завдяки рідкої фарбі: вона заповнює перемички між растровими елементами.

Растр завжди присутній при створенні тексту — і це впливає на правильність ліній. Текст і штрихи при друку спотворюються. Тому використовується суміщений тип друку. Для текстів та ліній використовується висока, а для фотозображень та технічних напівтонових картин — глибока. Кінцевий продукт виходить дорожчий, проте він несе в собі плюси кожного типу.

Глибокий друк часто використовується при випуску невидавничих матеріалів, наприклад, упаковок або шпалер з різними імітаціями текстур.

Величезна перевага глибокого друку полягає у швидкості отримання відбитків: особливі фарби швидко закріплюються. При глибокого друку зображення ідеально відображають всі колірні характеристики вихідного об’єкта.

Але є і ряд перешкод для популяризації аналізованої друку: це як чимала капіталомісткість, так і високі витрати на виготовлення форм для друку. Таким чином, глибокий друк краще застосовувати для великих тиражів від 100000 примірників.

Характеристики продукції глибокого друку

Відбитки мають ряд особливих рис, наприклад:

Кольори і півтони відображаються яскраво, повно, і при цьому всі кольорові переходи плавні. При використанні різних фарб можливо друкувати матові зображення, що дає додаткові можливості.

Всі елементи будь-якого друкованого об’єкта на формі, створеної за допомогою пігменту, поділяються на однакові за величиною растрові фрагменти, найчастіше квадратні. Після друку ці ділянки видно лише за допомогою збільшувального скла. Завдяки великій кількості фарби на формі для друку, вони разом утворюють цілісні елементи. Тому вони непомітні і на лініях, але краю цих ліній нагадують пилки.

Відбитки майже збігаються з растровими фрагментами друкарської форми тільки при використанні листових машин. При друку рулонними машинами ці елементи злегка видозмінюються: на ділянки між растровими фрагментами нанесена насичена фарба.

Кольорові зображення зазвичай друкуються в чотири фарби. Таким чином, отримуємо більше кольорове охоплення, ніж при інших видах друку. Також на багатобарвних зображеннях майже немає муару.

При глибокого друку отриманий продукт має запах летючих розчинників. Застосовуються також флексографічні фарби.

рос
Categories: Види друку

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*