Імерсійний друк

Імерсійний друкІмерсійний друк (аква друк) появився декілька десятків років тому в Японії, і тепер активно застосовується для нанесення зображення на багато матеріалів:

 • скло
 • дерево
 • метал
 • карбон
 • фарфор
 • пластмаса
 • склопластик
 • гуму
 • різноманітні сплави.

Причому, імерсійний друк дозволяє друкувати на предметах різноманітної форми, що неможливо для більшості класичних видів друку. Так, цей спосіб друку підходить для нанесення зображення на корпуси телефонів, деталі автомобілів, військові каски, та ін.

Тепер відповідаємо що таке імерсійний друк. Це спосіб друку, при якому зображення переноситься із спеціальної плівки для імерсійного друку на потрібний предмет. І відбувається процес друку у воді.

Технологія імерсійного друкуТехнологія імерсійного друку

Технологія імерсійного друку трошки незвична, у порівнянні з іншими способами друку. Але має ряд переваг, крім цього і домашніх умовах можна друкувати імерсійним способом.

Для початку, потрібно підготувати предмет, на який буде наноситись зображення. Зокрема, потрібно почистити і знежирити поверхню предмету, щоб забезпечити добрий контакт із барвником.

Також, на предмет наносять базову фарбу і роблять поверхню шорсткою і рівною.

Тоді вирізується спеціальна плівка потрібного розміру (прямокутник), і по краях плівки наклеюється скотч.

Тоді кладуть плівку на воду так, що внутрішня, липка сторона контактувала із водою. Класти потрібно акуратно, щоб плівка не втопилась. Також, намагайтесь зробити так, щоб між плівкою і водою не було пухирців із повітрям.

Тоді почекати декілька хвилин щоб плівка розрівнялась, і тоді наносять спеціальний активатор, який розчиняє плівку.

І тоді одразу опускаємо деталь, яку хочемо пофарбувати. Під час цього процесу малюнок із плівки переходить на предмет (обволікає його). Тоді потрібно предмет промити і просушити. Для кращих експлуатаційних якостей можна нанести захисний лак і просушити деталь.

Обладнання для імерсійного друкуОбладнання для імерсійного друку

Обладнання для імерсійного друку представляє собою ванни із насосами, які в процесі експлуатації наповнюються водою. Крім цього, є нагрівачі, які забезпечують потрібний температурний режим, фільтри для очищення води і насоси для її циркуляції.

У роботі потрібні фарбопульти, за допомогою яких наноситься базова фарба на предмет.

Також, потрібна плівка для імерсійного друку, на яку попередньо наносять потрібний рисунок. Ну і не забувайте про розчинники, які розчиняють плівку у воді.

Вартість обладнання відносно невелика,  обладнання для імерсійного друку купити можна в інтернет магазинах компаній, які займають продажем станків для поліграфії.

Відгуки про імерсійний друкВідгуки про імерсійний друк

Для багатьох починаючих бізнесменів, аква друк може стати першою справою, адже тут не потрібно надто дорого обладнання чи складних технологій. А сфера застосування дуже велика.

Напишемо переваги і недоліки цього виду друку

Недоліків не багато. Це потреба точного виконання технології і використання якісних матеріалів.

Переваг багато:

 • можливість нанесення зображення на поверхню практично будь-якої форми
 • недороге обладнання,
 • отримання красивого малюнку,
 • стійка до стирання поверхня.

Імерсійний друк відео

Приведемо декілька ролики, для тих, кого цікавить імерсійний друк своїми руками.

Відео про імерсійний друк:

Ще одне відео, з якого зрозумієте, що таке аква друк імерсійний:

рос
Categories: Види друку

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*