Що таке інтер’єрний друк

Із поширенням інтернет технологій значення поліграфії не зникло, а трансформувалось.

Зокрема, важливе значення у нашому житті займає важливу роль інтер’єрний друк.

У цій статті розкажемо, що таке інтер’єрний друк, особливості, обладнання і в яких випадках застосовується.

 

Особливості інтер’єрного друку інтер'єрний друк

Інтер’єрний друк, як видно із назви, призначений для продукції, якою оздоблюються стіни і приміщення офісів, виставок, квартир, магазинів, виставок, концертів чи спортивних подій.

Цей вид друку часто застосовують тоді, коли потрібно нанести зображення на тканинні матеріали, наприклад при виготовлені штор, або інших предметів інтер’єру.

Фактично, ви можете наносити зображення на усі предмети в частини, які знаходяться у приміщенні: кафельна плитка, скло, дверцята кухонних меблів, дзеркала, стелю та інше.

Часто для оформлення приміщень використовуються надруковані на банері чи холсті широкоформатні фотографії, які дають можливість зробити привабливим будь-яке приміщення.

Також, замовники просять зробити якісну репродукцію картин відомих художників. Як правило, після процесу друкування, на відбиток наноситься лак, який захищає виріб від вологи, пилюки і прямого сонячного світла.

Матеріали для інтер’єрного друку

На відміну від поліграфічної продукції, призначеної для використання ззовні приміщень, тут не потрібно матеріалів і фарб стійких до атмосферних явищ (волога, сонце, вітер).

якщо ж все-таки потрібен додатковий захист від вологи (наприклад, для ванн), то отриманий відбиток покривають додатковим водовідштовхувальним шаром.

Тому можна друкувати на:

  • полотні,
  • банерній тканині і сітці,
  • самоклейці,
  • постерному папері,
  • інші види.

Папір є дешевим матеріалом, але недовговічним. Для тривалого використання краще використовувати холст, банерну тканину.

Як ми згадувати, вимоги до стійкості фарби і матеріалів невеликі, але якість друкування повинна бути кращою, із більшим розширенням та кращою передачею тонів і кольорів.prynter2

Розширення друку повинне бути високим, адже на відміну від вуличної продукції, тут глядач знаходиться близько, і одразу помічає растр чи недоліки.

Також, інтер’єрний друк має такі особливості, що продукція не повинна мати неприємного запаху. Для цього використовуються спеціальні фарби. Вони без запаху, екологічні чисті, дають можливість відтворити велику кількість кольорів і їх відтінків.

 

Фарби для інтер’єрного друку найчастіше бувають двох типів: водорозчинні, сольвентні, масляні і УФ.

Перші — дають можливість отримати високоякісні зображення, але потребують додаткового захисту — лакування.

Сольвентні відносно недорогі і невибагливі до задруковуваного матеріалу.

Масляні фарби дуже добре підходять для отримання яскравих зображень, але “капризні” до вибору матеріалу. Тому, часто потребують нанесення на попередньо прогрунтований матеріал.

УФ — сучасні барвники, екологічно чисті, невибагливість до матеріалів, довгий термін служби (5-10 років). Використовуються при друкуванні у спеціальних УФ-принтерах.

На думку багатьох спеціалістів, майбутнє саме за уф-технологією друкування.

ОбладнанняОбладнання

Найчастіше, для широкоформатного друку використовують великоформатні принтери, а матеріал поставляються у пристрій у вигляді рулону.

Із принтерів, часто використовують ті, які працюють методом струминного виду друку, що дозволяє отримати яскраві, соковиті зображення із хорошою кольоропередачею.

Після цього, із віддрукованого зображення виходять шпалери, штори, рекламні банери, та інша продукція.

Принтери використовують таких марок, як Hewlett-Packard, Canon, Mimaki, які забезпечують ширину друкування навіть у декілька метрів.

Ці пристрої дозволяють отримати відбитки роздільною здатністю 1440 точок на дюйм, і більше. В будь-якому випадку, розширення менше 720 dpi для інтер’єрного друку у більшості випадків неприйнятно.

Струминні принтери найчастіше бувають двох типів: термоструменеві і п’єзоелектричні. У перших, крапля фарби випорскується із мікроскопічної камери, тиск у якій змінюється під дією температури.

У п’єзоелектричних камерах тиск у камері змінюється під дією електричного струму. Це дає можливість отримати краще зображення, більш чітке і без паразитних бризок. принтер широкофрматний, обладнання

Насамкінець зазначимо, що потрібно звертатись поліграфічних підприємств, якщо ви хочете нанести способом інтер’єрного друку зображення на окремі предмети інтер’єру. Якщо ж потрібно таким чином прикрасити більшу частину приміщення, то краще звернутись до дизайнерських студій, які дадуть поради по гармонійному розміщенню елементів, і навіть покажуть 3d макет.

Також, цей вид друку дає можливість наносити будь-які зображення, в тому числі із ваших улюблених фільмів, 3d форматі, фото домашніх тварин, зоряного неба, популярних місць відпочинку, і т.д.

Якість відбитків залежить від обраної технології, матеріалів, обладнання і кваліфікації працівників.

Думаємо, ви отримали відповідь на запитання що таке інтер’єрний друк, і тепер будете впевненіше себе почувати відвідуючи поліграфічне підприємства чи студію дизайну.

рос
Categories: Види друку

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*