Крейдований папір

крейдований папірКрейдований папір — матеріал для друку малюнків, написів з використанням спеціального устаткування будь-якого формату. Відрізняється вибірковим вбиранням і не пористою поверхнею.

Використовується для створення рекламних та інформаційних продуктів, іміджевих та сувенірних виробів, з метою декору приміщень, дизайнерського оформлення.

Особливості крейдованого паперу

Крейдований папір вбирає тільки частину друкарської фарби з малов’язким розчинником. При цьому плівкоутворювач  і пігмент залишаються на поверхні. Так вдається домогтися яскравого, барвистого і чіткого зображення.

Нанесення додаткового захисного шару робить малюнок більш довговічним, надійно закріплюючи його. Важливо враховувати щільність паперу, так як існує близько 15 різних параметрів цього показника. Для повноколірного друку (двосторонній) потрібно вибирати папір, щільність якої не менше 115 г/м2. Такий матеріал не вбере занадто багато фарби і буде менш просвічуватись. Просвічуваність  матеріалу краще оцінювати візуально ще перед процесом друку. При двосторонньому друці зображення потрібно намагатися накладати малюнок один на інший, щоб у підсумку він не виглядав спотвореним.

Крейдований папір включає в себе такі компоненти:

 • целлюлозную масу (утворює основу);
 • наповнювачі (діоксид титану, каолін, карбонат кальцію і т.п.);
 • сполучні речовини (крейдований покриття).

Можна розділити крейдований папір на такі види:

папір крейдований1. По обробці поверхні:

 • Матовий (частіше використовується для носіїв текстової інформації, відрізняється жорсткістю, пухкістю, непрозорістю);
 • Напівматовий (проміжна ступінь обробки, виконана за допомогою особливого режиму роботи Каландра);
 • Глянцевий (наноситься додатковий глянсовий шар на каландрі, такий папір відрізняється кращою якістю, гладкістю, мінімальним виділенням пилу).

2. За кількістю сторін:

 • З одностороннім крейдуванням (використовується при виробництві етикеток);
 • З двостороннім крейдуванням (універсальне застосування).

3. За кількістю нанесених шарів крейдування:

 • Одношаровий;
 • Двошаровий;
 • Тришаровий (найкращі показники гладкості і білизни).

4. По масі листа:

 • Легкий (до 60 г/м2);
 • Середньої щільності (від 70 до 150 г/м2);
 • Високої щільності (від 150 г/м2).

5. За форматом:

 • Листовий (листи упаковані в пачки, з більш зручно зберігати і транспортувати);
 • Рулонний (призначений для гарячої сушки).

Виробництво крейдованого паперу

виробництво крейдованого паперуСучасний крейдований папір виготовляється з целюлозної маси. Сам процес виробництва можна розділити на такі етапи:

 1. 1Ущільнення суміші. Целюлозна маса наноситься на рухому сітку папероробної обладнання. Суміш складається з 93-94% води і 5-6% целюлози. Поступово вода видаляється через сітку і залишається тільки полотно. Воно не однорідне, має лицьову і зворотну (сітковий) сторони.
 2. Проклейка. Щоб зменшити вбирну здатність паперу, потрібно наносити спеціальні проклеюючі речовини в волокнисту масу. Цю роботу виконують машини (клеїльні преси). Проклейка може виробляється і на завершальному етапі, тоді вона називатиметься поверхневою. Завдяки цій процедурі можна знизити ймовірність вищипування волокон під час обробки матеріалу. Частіше для проклейки використовується каніфоль або її похідні. Але останнім часом більш широке застосування знаходять синтетичні добавки.
 3. Каландрування. Матеріал поміщається на обертові нагрівальні вали (каландри). Вони пресують полотно і сушать його, після чого воно стає гладким. Лише на цьому етапі матеріал перетворюється на папір. Щоб зробити виріб прозорішим і менш пухким, його треба довше пресувати. Важливо дотримуватися балансу гладкості і непрозорості.
 4. Підсумкова обробка. Це так зване «фінальне каландрування». Процес аналогічний попередньому, але використовується інший набір валів, які роблять папір матовою або глянсовою. Завершальне каландрування більш м’яке, так як вали покриваються пластиком.
 5. Крейдування. Папір покривають спеціальним розчином. Робити це можна один або кілька разів. Процес може супроводжуватися сушкою, або обходиться без неї (вологий спосіб). У деяких випадку покриття може бути навіть тришаровим. Тоді воно стає більш міцним і лягає рівніше. Папір стає білим і гладким на дотик.

Автор: Олена Видиш

рос

Categories: Матеріали

Comments

 1. Olko
  Olko 24 Май, 2018, 14:52

  Добрий день.
  Скажіть будь-ласка ціну 1 тони крейдованого матового паперу 640*900 з доставкою в м. Луцьк Волинська область.
  Дякую.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*