Ламінаційна плівка

Ламінаційна плівка

ламінаційна плівкаЛамінуванням називають процес покриття спеціальною плівкою поліграфічної продукції. Плівка виконує дві функції: захисну — оберігає виріб від різного роду зовнішніх пошкоджень і декоративну — додає друкованої продукції презентабельний вигляд. При виборі плівки враховуються такі параметри: тип плівки, її ширина і товщина, використовуваний спосіб ламінування і склад плівки.

Будова плівки для ламінації

Плівка для ламінування багатошарова і має складний хімічний склад. Внутрішня сторона її клейова з адгезивними властивостями. Вона термоплавка, тобто під впливом високої температури робиться м’якою і може приклеюватися до поверхні надрукованого вироби, не впливаючи на зображення. Розм’якшений матеріал плівки міцно сплавляється з текстурою паперу, чим забезпечується надійне скріплення.

ламінаційна плівкаЗовнішня сторона плівки для ламінування виконана з міцних полімерів, що надає їй жорсткість. Тому вона володіє певною стійкістю до зовнішніх пошкоджень, наприклад подряпин. На ній можна малювати або друкувати, наносити маркером позначки, які потім видаляються змиванням.

Між зовнішньою і внутрішньою сторонами плівки знаходиться середній шар з поліетилену або пропілену, що робить поверхню матеріалу рівною і виступаючий сполучною ланкою.

Виробниками даються всі необхідні рекомендації по правильному підбору ламінаційної плівки, виходячи з характеристик обладнання, що застосовується для процесу ламінування. Також враховується спосіб подальшої обробки заламінованого виробу. Якщо він буде піддаватися фальцюванню або биговці, то буде потрібною більш еластична плівка, а якщо виконується, наприклад, пропуск, то плівку слід взяти жорсткішу, для отримання ефекту пластикової карти. Зазвичай використовуються плівки товщиною 32-250 мкм.

Види ламінаційних плівок

види плівокЛамінаційна плівка може бути матового і глянцевого типу. Глянцевий плівка відрізняється прекрасними захисними властивостями, надає зображенню контрастність і насиченість. Таке покриття посилює колірний ефект, продукція набуває більш барвистий вигляд.

Цю особливість часто використовують, коли надрукований об’єкт недостатньо яскравий. Недоліком є ​​утворення відблисків при сильній освітленості, що ускладнює сприйняття зображення під кутом і читання дрібних написів. Тому перед вибором типу плівки слід враховувати освітлення, при якому використовуватиметься поліграфічна продукція.

Матова плівкою ламінації надає виробу бархатистість, виявляє глибину, робить чіткими для сприйняття дрібні написи. Досягається це завдяки виключенню можливості відображення світла при прямому попаданні. На матовою плівці можна писати олівцем і кульковою ручкою і при необхідності видаляти написи гумкою.

Крім цього плівки мають текстуру та колір, що значно розширює варіанти її застосування в поліграфії.

Плівка для ламінування реалізується як в рулонах, так і готових форматів різних розмірів, від самих мінімальних до А3.

Способи ламінування

плівка для ламінаціїСпосіб ламінування буває гарячий і холодний. У першому випадку ламінування здійснюється за допомогою нагрітих валів обладнання.

Плівка накочується до виробу, клей активується високою температурою і під тиск плівка пресується з виробом. Перевага гарячого ламінування — створення абсолютної герметичності між матеріалами.

У разі холодного ламінування застосовуються плівки, клейова частина яких реагує на тиск валів ламінатора. Даний спосіб використовується для матеріалів з чутливістю до нагрівання. Для кожного способу використовується спеціальна плівка.

Ламінування — найбільш доступний і популярний спосіб додання поліграфічної продукції одночасно ефектного оформлення і захисних властивостей. Застосовується для виготовлення обкладинок, сувенірної та подарункової продукції, постерів, афіш, календарів, бейджиків і т.д.

рос
Categories: Матеріали

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*