Ламінація

ламінаторЛамінування або ламінація являє собою операцію припресовування спеціальної плівки на запечатуваний виріб, в результаті чого поверхня відбитка стає стійкою до механічного пошкодження, захищається від бруду і стирання.

Крім захисних властивостей ламінування, тривалий період зберігає привабливий вигляд виробу, тому воно затребуване при створенні різних видів поліграфічної та рекламної продукції.

Існує два види ламінування: гаряче і холодне. У першому випадку плівка кріпиться до основи за допомогою нагрітих до певної температури валів ламінатора. Плівка накочується до матеріалу, висока температура призводить до активації клею, і під тиском відбувається припрессовка ламінованої плівки до виробу.

Сила нагріву буває різною і залежить від технічних характеристик використовуваних матеріалів. При холодному ламінуванні використовують плівки, клейова основа яких реагує тільки на тиск, який чиниться валами ламінатора. Застосування холодного ламінування зумовлено використанням матеріалів з особливою чутливістю до нагрівання. Ламінація вироби може проводитися як одностороння, так і двостороння.

Ламінування здійснюють за допомогою ламінаційних плівок, що мають різну щільність і товщину. Зазвичай застосовують плівки товщиною від 32 мкм до 250 мкм. Ламінація являє собою композитний матеріал з трьох шарів:

  • перший шар складається з поліестеру, він додає плівці жорсткість і наділяє її захисними властивостями;
  • другий шар створений з пропілену або поліетилену, він робить поверхню плівки рівною, одночасно будучи сполучною ланкою між першим шаром і клейовим шаром ;
  • третій шар — це клей з адгезивними властивостями, які проявляються при гарячому або холодному пресуванні.

Ламінації може бути глянцевою і матовою. Глянцеві плівки відрізняються хорошими захисними властивостями, вони надають зображенню насиченість і контрастність. Недоліком можна вважати лише утворення відблисків при сильному освітленні, що служить перешкодою для сприйняття зображення під кутом і важкістю розрізняння дрібних написів.

Тому перш ніж ламінувати поліграфічний або рекламний виріб, слід визначити при якому освітленні, і де воно буде використовуватися. А для того, щоб надати виробу бархатистість і виявити всю глибину його зображення, зробити дрібні написи чіткими для сприйняття, використовують матову ламінації. Матова плівка надає виробу якийсь шарм і ділову презентабельність.

Ламінування є найпопулярнішим і доступним способом додати поліграфічній рекламній продукції ефектне оформлення і одночасно захисні властивості. Вона застосовується при виготовленні обкладинок для різних друкованих виробів, при випуску сувенірної, пакувальної та подарункової продукції, POS-матеріалів та іншої рекламної поліграфії: візиток, бейджиків, календарів, постерів, афіш тощо.

рос

Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*