Витратні матеріали для поліграфії

витратны матеріали для поліграфіїВитратні матеріали для поліграфії

Сучасна поліграфія відрізняється високою технічною складністю і величезними потребами у видаткових матеріалах. У переважній більшості випадків це продукція хімічної промисловості: покриття, фарби і т.д.

В основі виробництва поліграфічного продукту лежить використання якісних витратних матеріалів. Для того щоб організувати повноцінний процес друку поліграфії цілий ряд засобів різних видів, призначень та особливостей їх застосування.

У цілому всі витратні матеріали поділяються на дві групи.

  1. Основні, що входять до складу виготовленої продукції. Сюди відносяться: папір, картон, полімерні матеріали, скло, фарби, палітурні, оздоблювальні матеріали.
  2. Допоміжні, що використовуються безпосередньо в процесі виробництва для обслуговування технологічних процесів. Вони поділяються на специфічні для поліграфічного виробництва (наприклад, для створення форм, барвистих валиків і т.д.) і загального призначення, що використовуються в інших галузях.

Розглянемо основні типи поліграфічних витратних матеріалів.

Папір

папір друкарськийПапір — основний матеріал поліграфії, що мають обширний перелік характеристик і властивостей: механічна щільність, жолоблення, пористість, запиленість і багато іншого. Для певних видів робіт та обладнання, що застосовується застосовується свій тип паперу. Часто використовувані типи — крейдований папір, картон, з полімерним покриттям і тисненням.

Офсетні форми

Офсетна форма являє собою алюмінієву основу, вкриту світлочутливим шаром. За допомогою офсетних форм передається зображення по ланцюгу електронний файл — комп’ютер — друкарська форма. Це досить чутливий елемент, що вимагає акуратного і правильного поводження. Від якості виготовлення форми залежить якість надрукованої продукції.

Фарби для друку

фарба для друкуФарби для друку — найважливіші витратні матеріали для поліграфії. Фарби класифікуються від своєї хімічної основи і призначення. Існують такі типи фарб:

  • Загального призначення, що застосовуються для листового друку;
  • Фарби, призначені для нанесення на металеву поверхню;
  • Ротаційні фарби;
  • Харчові фарби;
  • Ультрафіолетові фарби і т.д.

Хімічні засоби для додрукарського і друкарського процесів

У дану категорію відносяться засоби для очищення друкарських форм, офсетних полотен, пластикових і скляних поверхонь, а також засоби для обробки систем зволоження, розчини для догляду за друкованими пластинами, гумуючі розчини. Вибір їх залежить від типу друку і застосовуваної техніки в кожному конкреному виробництві.

Офсетне полотно

офсетне полотноОфсетні полотна відносяться до найбільш відповідальним видатковими матеріалами в поліграфії всіх типів призначення. Від структури полотна залежить чіткість накладення растрової точки і тривалість терміну служби матеріалу.

Наявність компресійного шару з гумової основи у офсетного полотна гарантує точність передачі зображення і стабільність друку. Характеристики друку залежать від технології його виготовлення, а також інтеграції з основою полотна.

Полотна для автоматичного очищення використовуються для підтримки в нормі технічного масиву, це важливий і незамінний елемент поліграфії. Коли друкарський процес закінчено, робоче офсетне полотно змінюється полотном для очищення, яке пропускається через механізм. Цей продукт відрізняє довговічністю, міцністю, стійкістю до відшаровування і впливу хімічних речовин у процесі друку.

Фототехнічна плівка

Сучасна фототехнічна плівка удосконалилася і стала універсальною основою для створення фотошаблонів. Ще одна сфера її застосування — репродукційне роботи. Основою плівки є лавсановим волокно або целюлозний матеріал. Одна з сторін її обробляється емульсією, що забезпечує готовому зображенню необхідні колірні і візуальні ефекти.

Також до видаткових матеріалів поліграфії відносяться лаки, клейові основи, палітурні матеріали, гума для друкованих валів та ін

Сучасна поліграфія — складний, складається з безлічі етапів процес. Для забезпечення безперебійності випуску продукції поліграфічної галузі потрібні серйозні, регулярні закупівлі витратних матеріалів.

Автор: Олена Видиш

рос

Categories: Матеріали

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*