Витратні матеріали для принтерів

Широкоформатний друк: витратні матеріали

матеріали для принтераУ сучасній поліграфії методом широкоформатного друку зображення наноситься на широкий спектр матеріалів. При виготовленні рекламної продукції в якості витратних матеріалів виступають всілякі полотна, що різняться складом і структурою. Найбільш поширені матеріали:

  • Банерна тканина;
  • Самоклейка плівка;
  • Сітка;
  • Папір;
  • Полотно;
  • Текстиль;
  • Пластики, ПВХ різних типів.

Витратні запечатувані матеріали для широкоформатного друку поділяються на рулонні і листові. Останні використовуються в планшетних / настільних принтерах, широко використовуються в шовкографії. Рулонні — знаходять застосування у пресі на планшетних і широкоформатних принтерах з рулонної подачею.

Класифікація за типом чорнила, матеріали для друку:

розхідні матеріалиЧорнилом на водній основі;
UV-або УФ-чорнилами (УФ / UV — ультрафіолетові);
Екосольвентними і сольвентними чорнилами на основі розчинників;
Матеріали для нанесення зображень латексними чорнилом.

Всі матеріали, призначені для широкоформатного друку, покриваються спеціальним шаром, приймаючим чорнило. Цей шар перешкоджає подальшому розтіканню чорнила, поліпшує усмоктування і підвищує стійкість відбитка до фізичних дій.

Одна з умовних класифікацій витратних матеріалів базується на відмінності підходів до зовнішнього та інтер’єрного широкоформатного друку. Наприклад, зовнішній друк не потребує високій якості, оскільки зображення знаходиться на відносно великій відстані від очей спостерігача. Як результат, при зовнішніх роботах достатньо дозволу 150 точок / дюйм, а для інтер’єрних необхідно 720-1800 dpi.

Друк проводиться переважно УФ-сольвентними / екосольвентними фарбами. Інші більш токсичні, але стійкі — застосовуються, в основному, у зовнішній друці. Екосольвентні — менш токсичні. Активно витісняють з ринку сольвентні, підходять для внутрішньої (інтер’єрної) печатки. Найбільшою екологічною чистотою і безпекою з перерахованих вище витратних матеріалів відрізняються УФ-фарби, що забезпечують відмінну передачу кольору. UV-фарби зберігають яскравість відбитка до двох років на вулиці, до п’яти років — у приміщенні. Після ламінування цей термін може продовжитися до 10 років.

Витратні матеріали для друку на 3D-принтерах

катриджі для принтераОсновна класифікація матеріалів для 3D-принтерів, матеріали:
Для створення форм для лиття;
Для створення гнучких об’єктів;
Композитні. Представляють собою складові робочі матеріали з властивостями, що не характерними для окремих їх компонентів.

УФ-фарби

Полімеризація UV-чорнила відбувається за рахунок впливу на відбиток ультрафіолетових променів. Діляться на: УФ-фарби для гнучких поверхонь (тип F), для твердих поверхонь (тип Т), універсальні UV-чорнило. В якості УФ-принтерів можуть виступати планшетні, рулонні, комбіновані принтери, гібридні пристрої.

Витратні матеріали для сублімаційних принтерів

витратні матеріалиСублімаційні принтери (термосублімаційні, також «струменеві» з опцією друку сублімації) — принтери, що друкують зображення методом нанесення твердотільного (переважно кристалічного) барвника на задруковувану поверхню. Відбитки відрізняються довговічністю, стійкістю і якістю зображення.

Головний мінус — висока собівартість відбитка. Методом сублімації здійснюється друк фотографій, нанесення зображення на пластикові карти, CD / DVD-диски, шкіри і т. д. Основні виробники сублімаційних принтерів (і картриджів до них): Canon, Brother, Epson.

Відмітна особливість: заправка картриджів або їх дозаправка чорнилом з технічних причин неможлива. Видаткові для сублімації нерідко продаються комплектами. Наприклад, комплект Canon KP-108IN, що включає 108 аркушів фотопаперу та оригінальний картридж, служить для забезпечення витратними матеріалами фотопринтерів Canon серії СР Комплект Sony SVM-F120P (120 аркушів фотопаперу) розрахований на термосублімаційні принтери серії DPP-FP фірми Sony.

Сублімаційні картриджі виготовляються з пластику. До приймаючої і подаючих бобін кріпляться стрічки сублімаційних чорнил. У монохромного друку застосовуються сублімаційні картриджі з чорною сублімації стрічкою, в повнокольорової — кольорові фарбувальні стрічки (стрічки з кольоровими сегментами).

Витратні матеріали для струменевого друку

матеріали витратні для принтераЗавдяки невисокій вартості друку, струменеві принтери отримали широке розповсюдження в побуті, офісному секторі, в оперативній поліграфії та інших сферах. У наш час важко знайти людину, незнайому з поділом монохромних і кольорових картриджів для «струменевих» на оригінальні картриджі від виробника техніки і сумісні картриджі (аналоги), як правило, дешевші. Також широко відомі системи СНПЧ (абр.: СНПЧ — система безперервної подачі чорнила), що дозволяють обходитися зовсім без картриджів.

Класифікація витратних матеріалів для струменевого друку за типом виготовлення друкованої продукції. Так, в інтер’єрній рекламі для друку плакатів часто застосовується папір 90 г/м2 (оптимально для повноколірного економічного друку), 100-150 г/м2 (стійка до викривлення, жовтіння), напівглянцевий папір 150 г/м2 (Semi-Gloss — широко використовується в оформленні виставкових / торгових площ, виготовленні вивісок).

Папери на фотооснові щільністю 140-170 г/м² (низький / високий глянець) застосовуються при необхідності забезпечення точності передачі кольору і реалістичності отриманих зображень. Покриваються захисним поліетиленовим шаром. Використовуються тільки для інтер’єрного друку. Для виготовлення високоякісних плакатів використовується глянцева біла поліефірна плівка. Для повнокольорових зображень — матова або глянцева самок лейка вінілова плівка. Для друку зображень з «металевими» елементами ідеально підходить металізована плівка.

рос
Categories: Матеріали

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*