Матеріали для сублімації

Матеріали для сублімації — основа, на яку переноситься малюнок або напис допомогою друку. До матеріалів можна віднести і самі фарби, за допомогою яких виробляється відбиток.

Види матеріалів для сублімації

матеріали для сублімаціїІснує безліч різних матеріалів для сублімаційного друку, так як цей спосіб перенесення зображення вважається одним з найбільш універсальних. Можна виділити основні типи матеріалів:

1. Папір. Спеціальний вид паперу, що використовується в технології термопереносу. Не використовується як підсумковий продукт з метою створення на ній зображення. Це тільки проміжний носій, на якому сублімаційними фарбами проводиться відбиток. Останній переноситься на тканину, метал, інші заготовки за допомогою термопресса. Такий сублімаційний папір обов’язково повинен бути покритий шаром напилення з полімерів, що сприяє більш глибокому проникненню фарби та максимальної ефективності перенесення зображення. Цей матеріал підходить для роботи практично з усіма поверхнями (тканинами, пластиком, керамікою, картоном і т.п.). Сублімаційний папір виробляється в рулонах або в аркушах різного формату.

2. Метал. У сублімації часто використовується метал. За допомогою спеціальних тонерів малюнок переноситься на поверхню, створюючи оригінальний контурний переклад. Зображення не тріскається, що не стирається, не облазить і тримається дуже довго. Часто друк на металі називають металографіка або гравертона, рідше її іменують колортоном або мастертон. Друк на листовому металі проводиться дуже рідко, тому можна виділити цей матеріал у категорію «заготовок», але технологія перенесення зображення тут трохи відрізняється.
матеріали для сублімації

3. Заготовки. Сюди можна віднести різні вироби з кераміки, тканини, пластика, тонкої плівки і т.п. Зазвичай на чистому матеріалі таких типів друк сублімації не проводиться. Зображення наноситься вже на готовий виріб, що набагато простіше і зручніше. Серед найбільш часто використовуваних заготовок можна виділити:

  • Керамічні: чашки, тарілки, вази, статуетки (посуд може бути білою або кольоровою, мати різні форми і опуклості, гуртки можуть бути чутливими до підігріву; на поверхню кераміки повинен бути нанесений полімерний шар, інакше зображення не зможе закріпиться);
  • Скляні: келихи, кухлі, підноси, елементи вітражів (на скло, так само, як і на кераміку, потрібно наносити полімерний шар; друк сублімації на такому прозорому матеріалі виглядає найбільш ефектно, є можливість друк золотом, сріблом);
  • Текстильні: прапори, футболки, светри, бейсболки, фіранки, сумки, прихватки, дитячі слюнявчики, фартухи, рушники, подушки, шарфи, краватки, речові мішки (ідеальне рішення для створення рекламної, іміджевої та сувенірної продукції; малюнок проникає далеко всередину матеріалу, завдяки чому тримається довго);
  • Пластикові: брелоки, значки, ручки, килимки для мишок, запальнички (фарба проникає дуже глибоко, не потрібно наносити ніякі підготовлюючі або захисні покриття);
    матеріали для сублімаційного друку
  • Картонні: пазли, пакувальні матеріали (використовуються для створення гарних коробок або оригінальних подарунків);
  • Дерев’яні: фоторамки, поробки (також необхідно наносити спеціальне покриття; деякі виробники захищають малюнок додатковим шаром лаку).

4. Фарби. Сублімаційні чорнило, тобто барви, також відносяться до видаткових матеріалів для сублімації. У принципі, це основний матеріал, без якого неможливий процес друку. Чорнила повинні володіти спеціальними властивостями і витримувати нагрівання до 200 градусів. При такій температурі вони сублімують, переходячи в газоподібний стан, завдяки чому легко проникають в поверхню матеріалу підстави. Усередині волокон утворюються міцні хімічні зв’язки. Фарби повинні бути якісними, щоб добре передавати колір. Вони можуть відрізнятися за щільністю, класу та складом.

Особливості матеріалів для сублімації

Більшість матеріалів для сублімації повинні мати спеціальне покриття, яке дає можливість фарбі контактувати з поверхнею. Практично завжди чорнило (фарба наносяться на папір, що є проміжним носієм зображення). Спосіб термопереносу вважається більш ефективним, малюнок буде стійким до пошкоджень, вигорання.

рос
Categories: Матеріали

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*