Яка матриця краще підходить для монітора

Коротко розкажемо яка матриця краща для монітора, переваги і недоліки різних типів. Ви повинні знати, що вибирають монітор за багатьма характеристиками:

  • Розмір монітора. Від цього залежить комфортність роботи. Для ігор і дизайнерських робіт більше потрібні великі монітори, на який видно кожну дрібничку і очі менше втомлюються,
  • Частота монітора. Як правило – чим більше, тим краще. Адже при високих частотах менше навантаження приходиться на очі,
  • Яскравість підсвітки, від якої залежить насиченість кольорів,
  • Контрастність, яка відзначається відношенням рівня чорного кольору до білого. Це один із найважливіших параметрів монітора.

Тепер про тип матриці монітора який краще

  1. TFT – їх ще називають TN. Інколи до неї виробники додавали слово film. Це трішки застаріла технологія, яка ще застосовується у моніторах, телевізорах. Перевагою їх є невисока ціна і висока швидкість відклику. До недоліків варто віднести дуже погані кути огляду , що не підійде для людей, які професійно працюють із обробкою зображень, дизайнерам, спеціалістам до друкарської підготовки матеріалів.
  2. Ips технологія використовується у якісних моніторах, сучасних смартфонах. Тут дуже хороші кути огляду. Під різними кутами огляду кольори змінюються не сильно, відзначаються реалістичною картинкою. Але за якість доведеться платити гаманцем – такі монітори значно дорожчі за своїх попередників, які працюють на матриці TFT. Час відклику у IPS моніторах тільки трішки менший, ніж у попередників. Також, монітори, які працюють на цій технології споживають мало енергії, у них висока щільність пікселів.
  3. PVA, MVA або просто VA. Найновіша технологія. У моніторах на цих матрицях ще краща кольоропередача і контрастність, ніж в IPS моніторах, при цьому вони не дорожчі. Також, у них вищий рівень відклику, що повинні достойно оцінити любителі комп’ютерних ігор. До недоліків варто віднести трішки менший кут огляду, ніж в IPS моніторах. Але у роботі цей параметр не заважатиме, якщо дотримуватись елементарних вимог до роботи з моніторами. Це ідеальний варіант для роботи із графікою, документами, для ігроманів.
  4. PLS матриця має хороші характеристики, але при цьому монітори дорогі і мають великий відклик. Такі показники не підходять любителів комп’ютерних ігор.

Яка матриця краще для монітора для ігор

Найбільший час відклику і застарілих TN (TFT) моніторів. Але у них гірші інші важливі характеристики, в тому числі кут огляду.

Якщо ж не бажаєте економити, то зверніть увагу на монітори, із матрицями на VA технології. У них хороші кути огляду, час відклику, контрастність і кольоропередача.

Тим же, кому приходиться обробляти високоякісні ілюстрації, фото, ми радимо монітори із IPS матрицями.

Висновок. Ми, описали кращий тип матриці для моніторів для конкретних задач. Вам залишається тільки прийти в магазин, подивитись на роботу монітора вживу, подивитись на час відклику, кути огляду, соковитість картинки.

Відео, яке розповість яка матриця краща для монітора:

рус
Categories: Статті

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*