Металізований папір

металізований папірМеталізований папір

Металізований папір — це папір, на поверхню якої з одного або з обох боків наноситься тонкий шар металу або металевої фольги. Вона досить часто використовується в поліграфії, особливо при виробництві зовнішньої реклами, етикеток для алкогольної продукції і косметичних і парфумерних виробів.

За допомогою металізованого паперу віддруковане зображення набуває блиск і яскравість, що виглядає особливо ефектно при якісному освітленні або в променях сонця. При грамотному її використанні виходить практично повна імітація металу — колір, глянець, ефект дзеркала.

Для виробництва металізованого паперу використовують 3 основних способи: ламінування, вакуумна металізація і металізація переносом.

Вакуумна металізація

Найбільш часто використовується вакуумна металізація. Суть її полягає в наступному. Паперову основу поміщають в спеціальну вакуумну циліндричну камеру діаметром більше 4 м. Всередині неї є два барабана, з одного з яких розмотується основа, а на іншому відбувається намотування металізованого напівфабрикату.

Над поверхнею паперу розташовані пальники, що збільшують температуру до 1500 ° С і випаровують безперервно подавану тонку алюмінієву плівку. Таким чином, алюміній тонким шаром осідає на поверхні основи. Щільність отриманого шару металу становить 0,08-0,1 г/м2. Після цього поверхню лакується, що дозволяє уникнути недостатньої гладкості паперу.

Металевий шар повинен бути нанесений дуже міцно, без областей часткового непокриття паперу або стирання шару алюмінію. Якість нанесення перевіряється за допомогою липкої стрічки, яка накладається в центрі зразка на 1 хв і потім видаляється. Якщо алюміній залишається на стрічці після двох спроб — металізація папери виконана неякісною.

Папір основи повинна мати щільність 70-80 г/м2, бути гладкою і стійкою до лінійним деформацій. Якщо щільність металізованого паперу менше 70 г/м2, то якісний друк на ній неможлива і її використовують лише як обгортковий.

Металізація перенесенням

металізований папірПри застосуванні цього способу напилення алюмінію відбувається не безпосередньо, а на спеціалізовану підкладку, яка потім і приклеюється до паперовій основі. Для цього полімерна плівка-носій покривається у вакуумі шаром алюмінію з товщиною 0,02-0,03 мкм.

Потім алюмінієвий шар за допомогою поліуретанового клею переноситься на основу, полімеризація триває 48 годин. Потім плівка-носій, яка передала алюміній на папір, деламінується. Вона може бути використана багаторазово.

Метод перенесення має ряд переваг, незважаючи на безліч технологічних процесів. В якості основи може бути використана будь папір з гладкою поверхнею і щільністю 30-200 г/м2. Отримується матеріал має дзеркальний блиск, що збільшує його стійкість до УФ-випромінювання і тертя. На поверхні таких паперів можна виконувати друк різними способами: флексографією, офсетним, глибоким і т.д.

Ламінування

Металізований папір, отримана методом ламінування, називається фольгована. В основі процесу лежить покриття паперу тонкої фольгою з алюмінію в умовах високої температури і під тиском. Після цього папір лакується або покривається полімерним покриттям.

Фольгована папір найчастіше використовується в харчовій і фармацевтичній промисловості.

Друк на металізованому папері

друк на металізованому паперіДля друку використовуються фарби, призначені для невсмоктуючих поверхнях — фолієвою. Процес краще виконувати на офсетних апаратах, де можливо точне регулювання подачі зволоження, що дуже важливо. У приміщенні для зберігання металізованого паперу і для виконання друку обов’язково має бути кондиціювання повітря.

Металізований папір, як і всі невбираючі матеріали, вимагає особливих умов зберігання та підготовки до друку, а також високої кваліфікації персоналу, що працює з нею. Але, незважаючи на це, використання її виводить друкарню на високий рівень надання послуг у сфері поліграфії.

рос
Categories: Матеріали

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*