Опис обладнання для друкарні

одладнанняОбладнання для друкарні

У цій статті ми розглянемо основне обладнання яке використовується в поліграфії. Матеріал буде корисний для тих, хто бажає зрозуміти для чого призначене те чи інше обладнання, а також на що звернути увагу при його покупці.

Почнемо із додрукарських процесів. Це в першу чергу дизайнерські роботи, а також підготовка виготовлення друкарських форм.

На даному етапі використовують досить потужні комп’ютери для обробки графіки. Для виведення цифрової інформації на плівку (виготовлення фотоформ) використовують фотонасвітлювальні апарати (ФНА). Це дороге обладнання, і від його якості залежить якість виготовлених фотоформ.

Принцип роботи: усе зображення “розбите” комп’ютером на маленькі точки (растрування) насвітлюється лазером на світлочутливу плівку в закритому барабані. Чимось нагадує діє плівкових фотоапаратів.

друкарняПісля цього касета із насвітленою плівкою поміщається у проявну машину, в якій обробляється насвітлена плівка. Знову аналогія із плівковим апаратом.

Після цього плівка поміщається в копіювальну раму.

Принцип дії. Копіювальна рама представляє собою закриту зі всіх сторін металеву коробку, зверху якої встановлені потужні освітлювачі. На робочий стіл кладеться офсетна пластина (з якою робитимуть форму) і на неї кладуть фотоформу. Після цього опускається прижимна рама і під дією вакууму витискається будь-яке повітря між пластиною та фотоформою.

Тепер в рамі відбувається насвітлення, під час якого світло проходить через світлі ділянки фотоформи, і не проходить через темні. В результаті чого одні ділянки форми стають вразливі до проявника (наступна операція).

Насвітлену пластину слід проявити в проявному процесорі.

Принцип роботи. Пластина за допомогою гумових транспортуючих валиків подається в проявний процесор, в якому проявник проявляє пластину, наносить на неї захисне покриття та сушить.

Після цього пластину встановлюють в друкарську машину. Друкарська машина по праву називається “серцем друкарні”. Від її якості та стану багато в чому залежить якість віддрукованої продукції.

На що звернути увагу при покупці:

  • друкарський цехвиробник, найкраще брати машини виготовлені німцями, хоча тут майже повністю аналогія із автомашинами. Наприклад, японці хороші, напхані електронікою, та німецька механіка краща. Чеські-також непогані. Російські-як ВАЗи, і т.д.
  • фарбовість, бувають одно, дво, чотири і більше фарбові. Чим більше фарб, тим дорожчі (логічно), вибирати залежно від завантаження та можливостей друкарні.
  • формат, залежно від виду продукції що друкуватиметься. Але, в більшості випадків, чим більше, тим краще.
  • вид: рулонні чи аркушеві. Аркушеві забезпечують кращу якість продукції, зате рулонні швидші і для них не потрібно нарізати листи (флатування).
  • вид друку для якого призначені. Адже є офсетні, флексографічні, високого друку (відмирають), трафаретні, цифрові та ін.

Йдемо далі. Надруковану продукцію потрібно підрізати. Для цього використовуються різальні машини. При покупці звернути увагу на марку машини (надійність, точність різу), автоматизованість та формат. Останній показник дуже важливий. Щоби не трапилося так, що взяли друкарську машину великого формату, і не можемо його порізати бо немає на чому.

Якщо потрібно ламінувати продукцію, то слід вибрати ламінувальну машину.

При необхідності фальцювання (згинання) віддрукованих листів прийдеться брати фальцювальну машину. Бувають касетні та ножові. Кількість згинів залежить від числа секцій. Їх можна відчіпляти чи доставляти.

обладнанняЯкщо збираєтеся відкривати книжкове виробництво, потрібно брати або швейні машини (для зшивання книжкових зошитів) чи пристрої безшвейного клейового скріплення.

В разі виготовлення книг у твердій обкладинці (палітурці) можна купити машину для їх виготовлення. Але це недешеве обладнання, тому на малих підприємствах обходяться м’якою палітуркою.

Якщо ж збираєтеся займатися виробництвом упакування, то слід придбати спеціальне устаткування для виготовлення гофрокартону та коробок.

Ну ось, я в основному розглянув яке обладнання використовується в друкарнях. Звичайно, все це поверхнево, не все розглянуто. Адже для різних цілей, технологій та видів друку використовується різне обладнання.

Та тут головне завдання ставилося показати ОСНОВНЕ та найпопулярніше обладнання для виробництва поліграфічної продукції.

рос

Categories: Обладнання

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*