Офсетна друкарня

друкарська машинаЯ не один рік пропрацював друкарем офсетного друку. Також, майже три роки пропрацював начальником зміни друкарського цеху. Тому, я думаю, варто поділитися з вами тим обладнанням що повинно бути в друкарському офсетному цеху.

У цій статті я не ставив собі за ціль описати марки та характеристики конкретного обладнання. Для цього ще будуть інші статті. Тут я спробую просто та зрозуміло пояснити людині яка не є поліграфістом, без якого обладнання не буде працювати офсетний цех.

Почнемо з самого початку


Навіть, коли дизайн робиться у видавництві, чи замовник надає готові файли; без дільниці додрукарської підготовки не обійтися.

Тому на кожній друкарні необхідна наявність комп’ютерів та працівників додрукарської підготовки обладнання. Також, необхідні пристрої що насвітлють інформацію на плівку та проявляють її. Більшість друкарень використовує технологію “comruter-to-film”, і без плівок зробити друкарську форму не вийде.

Отже, на дільниці додрукарської підготовки обов’язкова наявність комп’ютерів, фотонасвітлювальних апаратів (ФНА) та проявної машини для плівки. Правда, через дороговизну фотонасвітлювальних апаратів, багато підприємств замовляють вивід інформації на плівку в інших організаціях. Це непоганий крок, а зекономлені кошти можна вкласти в кращу друкарську машину.

Йдемо далі

Коли є готові плівки, необхідно виготовити друкарські форми. Для цього потрібна копіювальна рама, а також проявний процесор. У копіювальній рамі пркладають попередньо виготовлену плівку на спеціально підготовлену пластину, для виготовлення друкарської форми. За допомогою вакууму рама щільно притискає плівку до пластини. Далі за допомогою потужного світла рама “насвітлює зображення” на пластині.

Після цього, насвітлену пластину проявляють у проявному процесорі.

Отже, на цьому етапі потрібна копіювальна та проявний процесор. Як і у випадку з додрукарською підготовкою, на перших етапах можна зекономити. Зокрема, можна обійтися без проявного процесора. Цю операцію (проявлення насвітленої форми) можна робити вручну. Тоді потрібна спеціальна широка ванна і щітка + проявник.

Необхідна дільниця підрізання паперу

друкарняТут різчик підрізатиме листи до друку, а також друковані листи для наступних операцій. Не обійтися без різчика і для розрізання готової продукції. На цьому етапі не обійтися без різальної машини, це майже обов’язкова умова. Чому майже? Бо я знаю випадок, коли маленька фірма має дешеву різальну машину малої точності, а складні роботи підрізає “на стороні”. Але такий варіант можливий недовго, тільки на початках. Та повторюю, це як виняток. Насправді потрібно мати хорошу, якісну різальну машину.

Якщо папір до друку буде нарізатися з рулонного паперу, тоді потрібна ще флатувальна машина. Але малим друкарням це не потрібно (більшість купує папір в аркушах).

Друкарська дільниця

Тут найголовніший пристрій -друкарська машина. Це “серце” не тільки друкарського цеху, але й усієї друкарні. До вибору друкарської машини слід віднестися з усією відповідальністю. Бо від її якості та характеристик будуть багато в чому залежати ваші можливості та якість продукції. На цьому обладнанні не економте.

Оскільки друкарська машина — задоволення не дешеве, то власники намагаються всіляко зменшити її якість. Зокрема купують користовані в Німеччині та Польщі.

Крім друкарської машини, буде непогано, коли друкарі матимуть пристрої контролю якості -денситометри. Правда, не всі їх використовують за призначенням. Деякі працівники краще довіряють своїм очам, а денситометрами притискають підписні листи.

Дільниця післядрукарської обробки

машина друкарськаТут складніше. Адже склад обладнання цієї дільниці залежить від того, які саме післядрукарські операції нам потрібні.

Так, якщо ми збираємось фальцювати листи, обкладинки, то слід придбати фальцювальну машину.

Якщо збираємося оздоблювати віддруковану продукцію позолотою чи тисненням, то слід придбати прес.

В разі потреби, можна придбати машину для припресовки плівки (ламінація).

Для виготовлення етикеток фігурної форми чи коробок, слід придбати висікальну машину.

Якщо будете виготовляти книжкову продукцію, то слід придбати машини клейового безшвейного скріплення (якщо скріплення листів клеєм), або швейні машини, в разі скріплення книжок швейним способом. Та останні спосіб є надто трудомістким та складним. Хоча книги виготовлені таким способом дуже міцні.

Отже, ви коротко познайомилися з обладнанням, яке повинне бути в друкарні. Це, звичайно, не повний список, і все залежить від поставлених завдань, спеціалізації друкарні, способів друку та технологій які використовуються.

рос

Categories: Обладнання

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*