Офсетний папір, його характеристики

папір для офсетного друкуОфсетний папір — матеріал, призначений для друку на його поверхні ілюстрацій і текстів офсетним способом. Вважається більш міцною, ніж звичайний папір.

Виготовляється з чистої целюлози або з додаванням деревної маси. Характеризується високою міцністю, стійкістю до деформацій, вологи. Велике значення має жорсткість офсетного паперу, його впитуваність, стійкість розмірів і проклейка. Од цього залежить якість кінцевих виробів.

Особливості офсетного паперу

папір офсетнийДо офсетному папері висуваються досить серйозні вимоги. Вона повинна володіти якісно високими показниками, щоб бути надійним носієм друку. Виділяють такі особливості цього матеріалу:

 1. Міцність. Друк на офсетному папері відбувається шляхом перенесення фарби на її поверхню за допомогою спеціального гумового полотна. Саме тому матеріал повинен володіти хорошими друкованими та структурно-механічними властивостями. Щоб папір був більш міцним, треба знижувати її пильність і вищипуваність, проклеюючи поверхню спеціальною сумішшю. На ці показники (вищипуваність та пильність) впливає склад основи. Потрібно додавати в масу невелику кількість присадок, наповнювачів. Але ні в якому разі не можна переборщити з цими добавками, інакше вони знизять якість матеріалу і в процесі друку він буде прилипати до гумової поверхні офсетних пластин. За ГОСТом показник міцності для вищих марок офсетному папері повинен бути на рівні 2,2 м / с.
 2. Вологостійкість. Також проклейка офсетного папір підвищує його вологостійкість, завдяки чому навіть після намокання вона не деформується, не розкисає. Але при цьому проникнення офсетного фарби всередину волокна абсолютно не ускладнюється, а зайва волога зосереджується на поверхні і не вимиває фарбу з волокон. Якщо не дотримуватися показників всотуваності, то папір буде інтенсивно вбирати фарбу з друкованого циліндра, через що її поверхневий шар зміниться, а малюнок може зіпсується. При використанні певних видів обробки, може змінюватися і характер проникнення фарби в структуру полотна. Так, глибина проникнення може варіюватися від досить глибокого (просочення) до поверхневого покриття.
 3. Вміст деревної маси. Що стосується терміну служби офсетного паперу, то він безпосередньо залежить від вмісту в її основі деревної маси. Для друку періодичних видань краще використовувати матеріал, в якому відсоток деревної маси складає 50-75%. Якщо друкуються видання більш тривалого терміну використання, то краще застосовувати виключно суцільноцелюлозний папір.
 4. Гладкість. Велике значення має гладкість офсетного паперу. Цей тип матеріалу може мати поверхню різного типу в залежності від використовуваного виду просушування. Прийнято розділяти офсетний папір за двома рівнями гладкості:
 • Каландрованого з гладкістю менше 150 с по Бекку;
 • Офсетний папір машинної гладкості (показник дорівнює 30-80 с).

Застосування офсетного паперу

Офсетний папір — один з основних матеріалів в поліграфії. Широко використовується для створення реклами, іміджевих продуктів, з метою втілення дизайнерських рішень. Основні способи застосування:

 • друк газет, книг, журналів та ілюстраційні видання;
 • виготовлення каталогів, брошур, листівок, постерів, флаєрів.

Виробництво паперу офсетного

Офсетний папір випускається в рулонах або аркушах. Виробництво має відповідати вимогам ГОСТу 9094-89. Існують такі марки матеріалу:

 • № 1 (з вибіленої целюлози, застосовується для друку багатобарвних виробів з напівтоновими ілюстраціями);
 • № 2 (з вибіленої целюлози з домішкою деревної маси);
 • марка А (середній термін служби);
 • марка Б (малий термін служби).

Автор: Олена Видиш

рос

Categories: Матеріали

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*