Все про пантонні фарби

пантонник

пантонник

У цій статті ми розглянемо що таке пантонні фарби, коли використовуються і як їх виготовити. Фактично тут буде тільки практика. Адже я працював 7 років друкарем офсетного друку та майже 3 роки начальником зміни друкарського цеху.

Для початку треба сказати що більша частина кольорової продукції друкується всього за допомогою 4 фарб. Так так, тільки чотирьох. Це: пурпурна, голуба, жовта та чорна (контурна). Наприклад, накладанням на відбитку жовтої та голубої  — отримаємо зелену, і т.д. і таким чином можна отримати практично будь-який колір.

Але. Є випадки коли доцільніше друкувати вже готовими фарбами певного кольору, тк. зв. пантонними. Коли це доцільно?

Наприклад, більша частина задруковуваного матеріалу має певний колір. В такому випадку друкар буде довго «вгадувати» потрібний відтінок, і старатися щоб він був однаковим по всій ширині друкарського листа. Не завжди це просто зробити, особливо на старих, «розбитих» машинах. А так, працівник має вже готову фарбу потрібного відтінку і нею вже друкує.

фарбиТакож, часто бувають випадки коли потрібно друкувати бланкову чи сувенірну продукцію певних фірм. У них, як правило є свої фірмові кольори які треба якісно надрукувати. В такому випадку вони дають номер пантону (в кінці статті скажу як це зробити) і друкар просто друкує основну частину відбитки чотирма класичними кольорами, а цей логотип – пантоном.

Є ще одна причина використання пантонних фарб: відбиток скоріше сохне. Адже для того, щоб отримати потрібний колір часто на задруковуваний матеріал лягає декілька фарб. Одна на одну. А у випадку використанні пантонної фарби, є тільки її один шар.

Тепер про те, що таке пантонник. Виявляється, що кожна пантонна фарба має свій колір. Всі вони представлені в пантоннику а також «рецепт» виготовлення. На фото видно як він виглядає. Наприклад, для фарби номер хххх потрібно стільки-то жовтої, стільки-то синьої, і т.д.

Це дуже зручно, адже замовнику не обов’язково знаходитися в друкарському цеху. Він просто повідомляє, що фон, наприклад форзацу повинен мати колір пантону таки-то, і все, друкар маючи пантонник буде орієнтуватися при друці на потрібний колір.

До речі, сам пантонник коштує не дешево, пару сотень доларів. Ви самі розумієте, що там використовується дуже якісний друк, адже по цих кольорах потім люди друкують та готують фарби.

Тепер про приготування фарб із пантонника

Для цього використовують звичайні, але точні електронні ваги. В порожню банку з під фарби друкар кладе стільки кожної фарби, скільки потрібно для приготування пантону.

До речі, можна купувати готові пантонні фарби, вони точніше передають колір ніж виготовлені безпосередньо друкарем. Доцільно купувати готові пантони які часто використовуються.

рос
Categories: Матеріали

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*