Підготовка паперу та фарби до друкування

друкарська фарбаПеред початком робіт фарбу та папір потрібно підготувати до друкування. Написане в цій статті може підійти і до інших видів друку, та я в першу чергу мав на увазі офсетний. З ним я працював багато років, тому пишу про те що знаю.

Підготовка паперу до друкування

Операції які необхідно зробити залежать від того, в якому вигляді потрапляє до нас папір.

Якщо це рулони, то слід провести таку операцію як флатування. Іншими словами, це розмотування паперу з рулонів та порізка на листи.

У якому б вигляді не поступив папір (рулонний чи аркушевий) він повинен акліматизуватися. Адже папір переважно складається із рослинних волокон, а ті активно поглинають (чи віддають) вологість із навколишнього середовища. Тому певний час папір повинен відстоятися (акліматизуватися), в тому приміщенні де відбуватиметься друкування. Як правило, на це потрібно пару діб.

Не акліматизований папір може морщитися, змінює розмір, а якщо друкування відбувається не в один прогін, то можливе несуміщення фарб.

підготовка паперуДалі, технолог чи майстер цеху повинен видати ту кількість паперу, яка необхідна для друкування включаючи технічні потреби.

Після цього різчик підрізає аркуші на необхідний формат. Навіть коли розміри нас влаштовують і папір поступив в аркушах, підрізання необхідне. По-перше для утворення вірного кута, по якому буде вирівнювати аркуш механізм бічного рівняння.

Також, щоби аркуші безперебійно подавалися в машину, вони повинні бути ідеально підрізані гострим ножем. Через затуплені ножі утворюються на папері заусениці і з’являються проблеми із подачею задруковуваного матеріалу в машину.

Після цього друкар завантажує папір в самонаклад друкарської машини. При цьому папір слід розпушувати щоби він не злипався після різальної машини. В разі потреби окремі сторони паперу друкар загинає (заправляє), часто це покращує його подачу в машині.

Підготовка фарби до друкування

Слід вибрати фарбу призначену для даного виду друку та матеріалів. Бували випадки, коли друкування відбувалося на металізованому папері чи плівкоподібному матеріалі, і помилково давали друкарю звичайні фарбу. В такому випадку можливе відмарювання відбитка на зворотній бік, та й сохнути може тижнями.

фарбаУ випадку, коли для друкують не тріадними фарбами, а пантонними, слід їх приготувати. Тоді купують або готові, або виготовляють самі. В такому випадку без пантонника та точних ваг не обійтися. На пантоннику для фарби кожного відтінку написано скільки саме кожної фарби слід додати. Залишається тільки зважити та змішати.

Якщо фарба привезена із холодного приміщення, то її також слід акліматизувати. Інакше вона буде надто густою і липкою. Для швидкої акліматизації ми іноді клали банку з фарбою на гарячу батарею. Це, звичайно, порушення технології, та деколи треба і так діяти.

Перед друкуванням тиражу слід внести відповідні добавки до фарби. Для зменшення липкості додають спеціальні пасти, для прискоренні висихання-сикативи.

На початку друкування фарба ще не “розігріта у фарбових валиках”, тому має підвищену липкість. Якщо друкується тонкий крейдований папір із великою площею задруковування, то можливе прилипання паперу до декеля. Тому друкар може на фарбові валики капнути трошки розчинника, і таким чином тимчасово сильно зменшить липкість фарби. Правда, також можна поталькувати декель, але таке не завжди допомагає.

Ну ось і все, що я хотів написати про підготовку до друку паперу та фарби.

рос

Categories: Матеріали

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*