Післядрукарські послуги

машина друкарськаПіслядрукарські послуги є головним способом надати поліграфічному виробу готовий вигляд, а також привернути увагу споживача до поліграфічної продукції.

Післядрукарських робіт існує безліч, але найбільш популярні і затребувані ті, які захищають виріб від пошкоджень, надають йому оригінальний вигляд, а також допомагають користуватися поліграфічною продукцією.

У зв’язку з цим слід виділити фальцювання, біговку, ламінування, лакування, тиснення і висічку, як найбільш використовувані післядрукарські послуги.

Фальцювання є однією з найважливіших технологічних операцій і являє собою згинання паперових листів для надання виробу певної форми. Спеціальні фальцмашини шляхом прокатки складених листів між притискними валами надають форму зошитам, буклетів, листівок, різним багатосторінковим виданням, широкоформатним документам, в тому числі і кресленням. Однак, щоб фальцювання пройшло якісно і папір не отримав тріщин, заломів і інших дефектів, спочатку роблять біговку.

машина друкарняБіговка являє собою процес, при якому на паперовому аркуші, картоні або іншому матеріалі за допомогою спеціального пристрою продавлюють прямі поглиблено-опуклі лінії. Дані лінії розташовуються на місцях майбутніх згинів. Біговка надає згину міцність, оберігає матеріал від розтріскування, дозволяє надати виробам компактний і привабливий вигляд.

Ламінування полягає в припресовці особливої ??глянцевої або матової плівки на матеріал. Це надає поліграфічної продукції презентабельний вигляд, захищає її від забруднень і механічних пошкоджень. Глянцева ламінація дозволяє зробити зображення більш насиченими і яскравими для привертання уваги споживача, а матова ламінація дозволяє надати друкованим виробам солідний і дорогий вид. Ламінація використовується для друкованих видань, при створенні упаковки.

Лакування є чудовою альтернативою ламінації. Даний процес полягає в нанесенні різних лаків на поліграфічні вироби. Лак може бути офсетним, вододисперсійним (ВД) і ультрафіолетовим (УФ). В даний час найбільш популярне УФ-лакування, яке може бути суцільним або вибірковим.

Будь-яке лакування надає продукції химерний запам’ятовуваний вигляд і одночасно захищає від пошкоджень. Лакування із застосуванням різних лаків і добавок до них дає можливість створити незвичайні листівки, буклети, брошури та інші види рекламної поліграфії.

Тиснення являє собою дуже ефектний спосіб обробки всілякої поліграфії. Воно може бути конгревним, блінтовим, а також особливою популярністю користується тиснення фольгою. Зображення при тисненні може бути рельєфно-опуклим, або рельєфно-вдавленим. При тисненні фольгою зображення запечатується за допомогою витратного матеріалу різних благородних кольорів, в тому числі використовується і металізована фольга під золото і срібло.

Тиснення застосовується для створення написів, логотипів і тому подібне.
Висічка вважається оригінальним способом, за допомогою якого поліграфічні вироби набувають фігурної форми, чи висікання в них отворів і порожнин дозволяє надати їм закінчений компактний вигляд для повноцінного використання.

Висічка допомагає зробити виріб нестандартним, а значить додатково привернути до себе увагу споживача. Це дуже важливо при створенні ексклюзивної рекламної продукції, дитячих розвиваючих книг, стильних журналів для дорослих, а також при створенні пакувальних матеріалів.

рос
Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*