П’єзоелектричний струменевий друк це…

У цій статті поговоримо про такий популярний вид нанесення зображення, як п’єзоелектричний струменевий друк.

П’єзоелектричний струменевий друк це такий вид друку, при якому зображення наноситься  на задруковуваний матеріал з допомогою друкуючої головки. Вона складається з сотень дрібних сопел, з яких під дією мембрани виштовхується рідкий барвник — фарба.

Сучасні технології дозволяють отримувати дуже якісне зображення з високою роздільною здатністю. Розмір крапель з барвником у діаметрі становить десятки мікрометрів, що менше, ніж товщина людської волосини.

Процес п’єзоелектричного струменевого друку

процес, друкування, п'єзоелектричнийСам процес друку виглядає так: задруковуваний матеріал подається із заданою швидкістю, а перпендикулярно його руху, пересувається друкуюча головка. Вона рухається від одного краю матеріалу до іншого, після цього матеріал подається на певний крок, і друкуюча головка робить новий прохід.
Таким чином, запечатується весь матеріал.

Цей спосіб друку розроблявся з середини 70-х років, але вперше в серійному виробництві застосувала компанія Epson, і в її принтерах можна було побачити п’єзоелектричний струминний друк.

Принцип друкування

процес, друкуНазва друку походить через п’єзоелементи, які застосовуються в цій технології. Справа в тому, що барвник виштовхується з мікроскопічних сопел під дією тиску, який створюють п’єзокристали. Ці елементи здатні під дією електричного струму змінювати свої розміри.

Таким чином, при зміні позитивного струму на негативне, змінюється розмір кристала, і він подібно поршню виштовхує мікроскопічну частинку фарби із сопла і потрапляє на матеріал.
Обсяг краплі фарби залежить від розмірів сопла, ежекційної камери і сили, з якою виштовхує кристал барвник назовні.
Таким чином, змінюючи електричне поле, можна управляти зображенням, яке потрібно отримати.

Переваги і недоліки

принтре для печатиЯк і будь-які технології, п’єзоелектрична друк має недоліки і переваги. Коротко їх розглянемо.

Переваги.

 1. Ця технологія дає можливість регулювати розміри точки, таким чином, можна отримати потрібні параметри зображення, витрати фарби і швидкість друку.
 2. Пристрої, що працюють на цій технології, відрізняються надійністю і невибагливістю.
 3. У порівнянні з матричними принтерами, тут не потрібно великої витрати енергії, для переміщення друкуючої головки, оскільки у неї менша маса.
 4. Забезпечує гарну якість відбитка завдяки невеликим розмірам краплі фарби, що наноситься на матеріал.
 5. У порівнянні з LED-принтер, струменеві більш економічно вигідні, і це при фактично однаковій якості друку. Особливо це перевага помітна при кольоровому друку. Крім цього, струменеві принтери трохи дешевші, за LED-аналоги.
 6. П’єзоелектричний струменевий друк дає можливість максимально якісно передати кольори зображення, чудово підходить для друкування фотографій.

Недоліки.

 1. Іноді, для отримання високоякісного зображення, друкуюча головка повинна кілька разів пройти по тій самій сторінці. Це негативно впливає на швидкість і собівартість друку.
 2. Через засохлу фарбу або потрапляння повітря сопла можуть закупорюватись, що значно погіршує якість друку. Для відновлення властивостей друкуючої головки, потрібно її очищати.
  Часто причиною засихання сопел принтера є використання неякісних підроблених барвників.
 3. Принтери, які працюють на цій технології, мають підвищені вимоги до якості матеріалу. Адже фарба має рідку консистенцію, і може розпливатись на пухких паперах, що погіршує якість отриманого відбитка. Він буде менш чітким, з розмитими межами.
  Правда, в останні роки компанії Epson розробила новий вид чорнил (Epson DURAbrite), який не вимагає високоякісного паперу. Крім цього, такі фарби мають підвищену стійкість до води і сонячного світла.
 4. Іноді можливий дефект, коли краплі фарби не потрапляють на потрібне місце задруковуваного матеріалу і при детальному розгляді це можна помітити.
 5. Як правило, друкуюча головка встановлюється відразу на принтер, і не є змінною. Крім цього, ця частина пристрої принтера досить дорога, в порівнянні з головками принтерів, які використовують інші технології друку.

Іноді, заміна друкуючої головки по вартості може дорівнювати ледь не ціною самого принтера.
Але на папері для струменевого друку, якість зображення буде дуже хорошим.

Як бачимо, п’єзоелектричний струминний друк широко застосовується, завдяки своїй надійності і якості друку. І все це при невисоких затратах.

Віримо, що наша відповідь на питання «що таке п’єзоелектричний струменевий друк» вас задовольнила і ви отримали інформацію про принцип роботи, переваги і недоліки цього виду друку.

На закінчення відзначимо, що крім описаної нами технології, у принтерах часто використовується термоструменевий, бульбашковий і сублімаційний вид друку. Але це вже тема іншої статті.

рос
Categories: Види друку

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*