Поліграфія це …

Розглянемо що таке поліграфія.

поліграфіяЗ давньогрецького «поліграфія» перекладається «багато пишу». У сучасному розумінні, поліграфія — множинне репродукування (друк) графіки і тексту і безпосередньо галузь промисловості, що виробляє друковану продукцію: ділову, рекламну, пакувальну / етикетковий, книжково-журнальну тиражами різного об’єму.

Сучасне поліграфічне підприємство представляє собою органічний сплав промислового процесу репродукування друкованої продукції, творчого процесу (розробки дизайну поліграфічної продукції тощо), постдрукарської обробки (ламінування, тиснення, перфорація, брошурування, шиття, плетіння) при повнокольорової, оперативної поліграфії.

До основних видів друку відносяться:

 • Глибокий друк.
 • Високий (типографський (книжковий), флексографія).
 • Трафаретний друк, включаючи шовкографію.
 • Плоский друк (ірисова і тампонний друк, літографія).

У сучасній поліграфії найбільш поширені такі способи друку:

 • Цифровий та цифрова офсетний друк.
 • Офсетний друк.
 • Флексографія (флексографічний друк).
 • Тиснення.
 • Трафаретний друк (шовкографія).
 • Сублімаційний друк

Офсетний друк

offset-printing-macine-3634393_960_720Офсетний — класичний спосіб друку, популярний і в сучасній поліграфії. Забезпечує гарну якість друкованої продукції, високу деталізацію і передачу півтонів. Оперує переважно великими тиражами, застосовується при виготовленні повнокольорових газет, брошур, глянцевих журналів, буклетів, представницької рекламної продукції.

Трафаретний друк

Шовкографія (в класичному розумінні) — техніка перекладу зображення через натягнуту на раму шовкову сітку. Сьогодні замість шовку формним матеріалом зазвичай виступають сітки нейлонові (поліамідні), поліефірні моноволокон, металеві. Формування пробільних елементів проводиться фотохімічним способом прямо на сітці.

В якості запечатуються використовують текстиль, всілякі метали, полівінілхлорид, папір різних щільностей і типів, різні пластики, шкіри, скло, гуму, кераміку та багато інших. Методом трафаретного друку наносять зображення на всілякі пластикові / платіжні карти, рекламні брошури, наклейки / етикетки, ілюстровані каталоги, візитки, бланки документації та інші види ділової та рекламної поліграфічної продукції. За допомогою шовкографії наносяться зображення на поліетиленові пакети, футболки і т.д.

Цифровий друк

друкарська машинаПри цифрового друку друкована продукція виготовляється за допомогою т.зв. «Цифрового» обладнання (принтери, МФУ і т.д.), що має справу безпосередньо з текстом / графікою з електронних файлів, а не з «фізичних» друкарських форм. Умовно ділиться на широкоформатну і листовий цифровий друк.

Широкоформатний — популярний метод виробництва внутрішньої (інтер’єрної) і зовнішньої реклами струменевим друком. Розміри друку іноді досягають: ширина — п’яти метрів, довжина — десятків метрів. Листовий — цифровий друк в один, кілька кольорів або чорним кольором, вживана для виготовлення великих кількостей всіляких промо-матеріалів: візиток, рекламних буклетів, медіа-карт, листівок і т.д.

У цифрового друку є незаперечні переваги: ​​відсутність потреби у великих виробничих площах, відсутність складнощів з електроенергією (може використовуватися «стандартну» побутова електромережу), існує можливість друку малих тиражів рекламної продукції та документації без серйозних витрат на додрукарську підготовку. До недоліків цифрового друку відносяться: менша стійкість фарби і гірше якість друку в порівнянні з офсетним способом, досить висока собівартість друкованої продукції.

Друкована продукція сучасного поліграфічного підприємства:

 • POS-продукція: різні шелфтокери, диспенсери, цінники, мобайли для торгових точок.
 • Рекламна та інформаційна поліграфічна продукція: листівки, барвисті буклети, медіа-карти, афіші, флаєри, каталоги, поліграфічна продукція для виставок.
 • Пакувальні матеріали, тара.
 • Книжково-журнальна друкована продукція.
 • Всілякі календарі: настільні, кишенькові, настінні, корпоративні (з фірмовою символікою).
 • Офісна поліграфія: візитки, самокопіюючі бланки, блокноти.

рос
Categories: Статті
Tags: статті

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*