Принтер для сублімаційного друку

принтер для друкуПринтер для сублімаційного друку — спеціальний пристрій, який передає зображення на поверхню матеріалу шляхом нанесення на неї фарб. Сублімаційний друк полягає в тому, що чорнило (барвник) подається у твердому, кристалоподібному стані і під впливом високих температур відразу перетворюється на пару, газ, завдяки чому вбирається в структуру матеріалу і надійно там закріплюється.

Застосування сублімаційного принтера

Сублімаційний принтер широко використовується в поліграфії, рекламі, для створення сувенірної та іміджевої продукції. З його допомогою можна виготовляти листівки, візитки, плакати, прайси та каталоги. Він дозволяє передавати зображення на:
• папір (у тому числі і самоклейну, папір для фотографій);
пластик (у тому числі пластикові картки);
• диски.

Технологія сублімаційного друку

Усередині принтера для сублімаційного друку знаходиться спеціальний нагрівальний елемент. Між цим елементом і матеріалом натягується плівка, в якій знаходяться барвники (трьох базових кольорів: пурпурного, блакитного і жовтого). Вона поміщена в спеціальну касету.

Коли починається друк, плівка нагрівається і фарба випаровується з неї, переходячи в пори матеріалу. Для відсіву непотрібних випарів використовують спеціальну діафрагму. Фарба наноситься в декілька проходів, пошарово. Це дозволяє добитися високої насиченості зображення.

По завершенні друку матеріал може покриватися захисною плівкою, що підвищує довговічність зображення, захищаючи його від вологи, сонячних променів і механічних пошкоджень. Захисна плівка попереджає появу відбитків пальців, забруднення фарб і застрягання малюнка.

Друкуюча головка принтера — це і є набір нагрівальних елементів. Чим сильніша температура, тим інтенсивніше колір переходить фарби. Малюнок буде яскравішим і насиченішим. Якщо потрібно домогтися більш світлих відтінків, головка нагрівається менше. Під впливом температури розкриваються і пори матеріалу, що сприяє більш глибокому проникненню фарби всередину.

Особливості сублімаційного принтера

принтер сублімаційнийПринтери для сублімаційного друку характеризуються тим, що дозволяють передавати зображення великого розрішення. Якість малюнка прирівнюється до фотографічного. Дозвіл принтера — близько 300 частинок на дюйм, що не поступається параметрах струменевому друку.

Всі лінії чіткі, зображення однорідне. Будь-які написи, фотографії і малюнки, надруковані на такому принтері, будуть довговічними, що не вицвітуть і не змиються. Велика кольорова палітра дозволяє вибирати серед діапазону відтінків, підбираючи потрібний. Є можливість відтворювати дрібні нюанси і навіть самі світлі тони.

Фарбувальний пігмент не має чітких меж, оскільки відсутній крапля. Так, наприклад, якщо струменеві та лазерні принтери створюють зображення, формуючи на матеріалі точки і поєднуючи їх між собою, то при сублімаційному друці такий ефект відсутній. Завдяки цьому малюнок не змазується, а тони виходять чіткими і ясними.

Принтер для сублімаційного друку практично не використовується в домашніх умовах з причини його високої вартість. Але от у фотомайстернях і друкарнях таке обладнання часто присутнє. Існують різні формати сублімаційних принтерів, що дозволяють друкувати на аркушах А4, А5, А6. Обладнання служить довго, окремі елементи (наприклад, друкуюча головка) не виходять з ладу, не пересихають.

Сублімаційний принтер має такі переваги:

  • висока якість зображення;
  • велика кольорова палітра;
  • захист зображення;
  • прийнятна швидкість друку;
  • довговічність надрукованого малюнка.

Такі характеристики підвищують обладнання в ціні. Сам принтер, як і витратні матеріали, коштує досить дорого, тому кінцевий продукт має ціну вище середнього.

Автор: Олена Видиш

рос

Categories: Обладнання

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*