Принцип роботи лазерного принтера

Принцип роботи лазерного принтераЛазерний принтер бере свій початок декілька десятиліть тому, коли компанія Xerox створила автоматичний апарат Xerox 914 для нанесення зображення на папір.

А серійно компанія почала виготовляти апарат Xerox 9700, який був громіздким і дорогим, але дозволяв друкувати із швидкість до 120 сторінок за хвилину.

Перший настільний апарат створила компанія Canon у 1982 році.

Зараз десятки компаній виготовляють сотні моделей різноманітного призначення, для чорно-білого і кольорового друку.

Розглянемо принцип роботи лазерного принтера  щоб правильно його експлуатувати і зменшити кількість поломок.

Принцип роботи лазерного принтералазерний принтер

Принцип лазерного принтера складається із декількох етапів.

Заряджання фотобарабану

Основною частиною такого типу обладанна є фотобарабан (друкуючий барабан). Він представляє собою циліндр виготовлений із металу, на поверхню якого нанесено напівпровідник, чутливий до світла.

За допомогою коронатора чи заряджаючого валу фотобарабан заряджають негативним або позитивним зарядом.

Коронатор – нитка із фольфраму, яка покрита платиновим (золотим або вуглеводним) покриттям. Під дією струму виникає електричний розряд і створюється електричне поле, який передається на фотобарабан.

Цей метод заряджання барабану має ряд недоліків: поверхня проводу може забруднюватись частинками тонера чи пилюкою, що призводить до погіршення якості друку. У запущених випадках, погнутий і забруднений коронатор може пошкодити фотобарабан.

Вказаних вище проблем не заряджаючий вал (ролик заряду). Він представляє собою металевий стержень, який покритий поролоном (чи гумою). Ці матеріали добре проводять заряд, і контактуючи із барабаном заряджають його.

Але цей метод має недолік, що періодично фотобарабан потрібно чистити.

Ескпонування фотобарабану

За допомогою лазера і системи дзеркал, тонким променем світла «насвітлюється» зображення. Там, де потрапляє лазер, змінюється заряд, він стає відмінним (позитивним чи негативним) від зарядку всієї поверхні барабану.

У поліграфії зображення формується за допомогою мікроскопічних точок. Принцип лазерного друку такий же: лазерний промінь змінює заряд поверхні барабану у певних точках, які формують невидиме зображення.

Проявлення зображенняпринтер

Окрім фотобарабану, у лазерних пристроях є Magnetic Developer Roller (магнітний вал), який будучи зарядженим, крутиться у бункері із тонером, і притягує його до своєї поверхні.

Щоб тонер не прилипав товстим шаром, на невеликій відстані від магнітного валу розміщений спеціальний ракель, який знімає зайвий тонер.

Важливо при підготовці лазерного принтера до роботи правильно відрегулювати ширину щілини мід магнітним валом і лезом, яке скидає зайвий тонер. Інакше можливе утворення чорних полос під час друкування.

Після цього магнітний вал входить у контакт із фотобарабаном, до останнього прилипає тонер у тих місцях, які під дією лазера змінили свій потенціал.

Незаряджені ділянки тонер не отримують.

Продовжуємо описувати принцип друку лазерного принтера. Тепер потрібно перенести зображення на матеріал.

Перенесення зображення на папір

Печать на лазерному принтері відбувається так: подаюча система проводить аркуш паперу під фотобарабаном, і через проміжний барабан із м’яким покриттям наносить тонер на задруковуваний матеріал.

Але тонер не міцно тримається, і папір проходить через етап закріплення.

Закріплення тонера

Особливістю тонера, для такого виду обладнання є те, що він плавить при високій температурі.

Тому, після нанесення тонеру, папір проходить через термоблок. Тут, при температурі більшій за 200°С тонер припресовується до паперу.

Під час цього процесу, один вал знизу нагріває папір, інший – притискає тонер до паперу.

Щоб листок після виходу із термосекції не прилипав до прижимного валу, в принтері стоїть планка, для відкріплення листа.

Віддрукований листок складається у спеціальному лотку принтера.

Ми розглянули принцип лазерного друку для чорно-білого друку.

Якщо потрібно отримати кольорове зображення, то тут ситуація аналогічна, тільки потрібно повторити процес 4 рази, або нанести тонер 4-х фарб за один поворот фотобарабану.

Нагадуємо, що більшість кольорових зображень можна чудово передати за допомогою всього 4х фарб: синя, червона, жовта і чорна. А інші відтінки і кольори отримуємо при змішуванні трьох основних.

Наприклад, зелений – синій + жовтий, оранжевий – жовтий + червоний.

Ми розглянули, у чому полягає робота лазерного принтера, тепер перейдемо до його переваг, у випадку з іншими системами.

Переваги лазерного принтераПереваги лазерного принтера

Коротко перелічимо переваги лазерного принтера:

  • економічні. На одній заправці тонера можна віддрукувати сотні сторінок. Крім цього, вартість тонера невисока, порівняно з іншими способами нанесення зображення.
  • невибагливість до паперу. Якщо на струменевому принтері високоякісне зображення можна отримати на спеціальному папері, то лазерний може друкувати як на газетному, так і на офсетному. Достатньо, щоб була рівна поверхня матеріалу,надійні у роботі,
  • малошумні,
  • підходять для друкування великих тиражів.

Недоліки лазерного принтера:

  • досить висока ціна самого обладнання, особливо того, щоб друкує у кольоровому варіанті,
  • вищі витрати енергії порівняно із струменевими,
  • міропилюка із тонера може потрапляти в оточуюче середовище, що не сприяє здоров’ю тих, які знаходяться поряд із обладнанням.

Надіємось, що ви зрозуміли принцип лазерного принтера, а також його переваги і недоліки.

Успіхів!

рос
Categories: Обладнання

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*