Що таке відмарювання і як цьому запобігти

відмарювання при друкуванніВсі, хто коли-небудь працював в друкарському цеху знає що таке відмарювання. Та новеньким друкарям, я вірю, мій матеріал буде корисним.

Отже, відмарювання — це перебивання фарби з свіжого відбитка на зворотню сторону наступного відбитка. Простіше кажучи, коли в стопі відбитків, на їх зворотній стороні відбивається фарба. Це проблема дуже неприємна, адже не завжди вдається її вчасно запримітити.

Можна дуже гарно надрукувати тираж, і задоволеному залишити підприємство. А на ранок, при спробі підрізати продукцію — виявляється що вона злиплася чи на звороті з’явилося непотрібне “зображення”.

Тепер про те як мінімізувати відмарювання


  1. В першу чергу потрібно оптимізувати технологічні процеси. Фарба, папір та зволожуючий розчин повинні бути хорошої якості. Використовувати якісні, високоінтенсивні фарби. Можливо сучасні поліграфісти не повірять, та старші друкарі розказували мені що радянські неінтенсивні фарби приходилося наносити дуже грубим шаром (інакше не буде необхідної насиченості). В результаті цього відбитки дуже повільно сохли, їх навіть дівчата з ВТК перекладали газетним папером. Кожен відбиток! Так що технологія та матеріали дуже важливі-друкар не всемогутній.
  2. Правильний дизайн. Що я маю на увазі? Нам не один раз доводилось друкувати таке замовлення, коли для отримання чорного кольору “лягали усі фарби, а достатньо чорної та трохи синьої.
  3. Використовувати УФ сушку. Дуже добре, коли після друкарських секція, на машині встановлена ультрафіолетова сушка. Друкарю тоді набагато комфортніше працювати, в тому числі він може збільшити швидкість друкування.
  4. Використовувати противідмарювальний порошок. З цим ніби все зрозуміло, та є деякі нюанси. Зокрема, слід вдало підібрати розмір крупинок самого порошку. Також, друкар повинен добре налаштувати пристрій для розпилювання порошку, щоби він повністю покривав усю площу відбитка. Інколи, через поганий стан пристрій працює з перебоями. Але це вже питання до механіків та керівників дільниці.
  5. У випадку друкування зображення з великими та насиченими плашками, розкладати тираж невеликими стопами. Інакше під власною вагою вони склеяться чи будуть відмарювати.
  6. В разі потреби слід зменшити швидкість друкування.
  7. Друкар ще перед друкуванням тиража повинен додати у фарбу відповідні додатки (секативи), які прискорюють висихання фарби.
  8. Якщо задруковуваний матеріал є тонким, а біля хвоста відбитка багато насичених плашок, то можливе скручування листів на приймальному столі. В такому випадку можна трохи поправити ситуацію підкладанням дерев’яних чи пластмасових клинів під стопу.
  9. Друкар повинен давати оптимальну кількість фарби на відбиток. Майже в будь-якій ситуації можна дати менше або більше фарби. Якщо є здатність до відмарювання, то слід давати оптимальну кількість фарби. Не більше.
  10. Слід бути обережним із ще не висохлим тиражем. Після закінчення друкування слід максимально акуратно вивезти тираж із машини. Слід давати різчики підрізати листи тільки тоді, коли вони висохнуть. Якщо потрібно швидше підрізати (замовник чекає), можна спробувати зменшити силу притискання балки різальної машини. Але без фанатизму, інакше не буде точності та якості різу.

Я впевнений, якщо виконувати вищенаведені поради, то проблем із відмарюванням не повинно бути. Удачі!

рос
Categories: Статті
Tags: статті

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*