Сольвентний друк

широкорматний друк

Сольвентний друк — це стійкий спосіб нанесення зображення на поверхню матеріалу способом розчинення верхнього шару чорнилом. Найчастіше використовується при виготовленні банерів, плакатів, наклейок на рекламні щити великого формату.

Такий рекламний носій прослужить дуже довго, оскільки фарба не змиється під дощем, чи не вицвіте на сонці, не пересохне. Фактично, сольвентний друк зробить зображення частиною носія. Така технологія — відмінне рішення для зовнішньої реклами, інтер’єрних робіт і декору.

Гарантований термін служби виробів, виконаних методом сольвентного друку — 3 роки. І це за умови суворої зими і рясних дощів. Насправді картинка може триматися навіть 5 років і більше.

Застосування

Така поліграфія дає можливість домогтися високої якості зображення, роблячи його чітким. Картинка буде відмінно виглядати як поблизу, так і здалека. Для друку підійдуть будь-які матеріали: самоклеюча плівка, банерна або флагова тканина, будівельна сітка, бекліті, папір і т.д.

принтерГотове зображення на плівці можна переносити на метал, скло, пластик, дерево. Що стосується банерній тканині, то вона використовується на бігбордах, брандмауерах. Бекліти — це новинки в сфері рекламного бізнесу, що представляють собою строкаті вивіски.

Таким чином, основне застосування друку сольвентів — виготовлення рекламної продукції зовнішнього використання. Це можуть бути також і сіті-лайти, перетяжки, арки, дахові установки, реклама на транспорті та оформлення вітрин. Потенційний покупець завжди зверне увагу на чітку, яскраву картинку.

Переваги сольвентного друку

Плюси сольвентного друку:

 1. Висока якість і зорова сприйнятливість;
 2. Доступна ціна;
 3. Стійкість до сонячних променів;
 4. Не змивається;
 5. Не тріскається і не обсипається;
 6. Проникає глибоко в текстуру матеріалу;
 7. Підходить для будь-яких видів рекламної друку.

Технологія друку

друк сольвентнийТехнологія сольвентного друку на початковому етапі нічим не відрізняється від струменевого. Краплі барвника отримують таким же способом. Ну а ось нанесення зображення увазі розчинення структури поверхні матеріалу і проникнення вглиб. Після цього слід просушка до повного випаровування запаху.

Обов’язковою є закріплення результату. Матеріал, на який наноситься малюнок, повинен мати шар ПВХ або іншу легкорозчинного поверхню, інакше речовина не зможе увійти в реакцію. Зображення не вимагає ламінації, завдяки чому знижується собівартість друку.

Застосовується устаткування — широкоформатний струменевий принтер. Він повинен відрізнятися можливістю налаштування друкуючої головки і мати хороший протягу вальний механізм. Це дає можливість підвищити точність і якість зображення. На картинці НЕ БУДЕ смуг і розмитих ліній. У рідкісних випадках використовуються принтери з безперервною подачею чорнила.

Переваги

Плюси сольвентного друку:

 • Висока якість і зорова сприйнятливість;
 • Доступна ціна;
 • Стійкість до сонячних променів;
 • Не змивається;
 • Не тріскається і не обсипається;
 • Проникає глибоко в текстуру матеріалу;
 • Підходить для будь-яких видів рекламної друку.

Особливості сольвентного друку

Самі сольвенти представляють собою суміш ароматичних вуглеводнів, що характеризуються малим вмістом нафтенів, з парафінами і неграничними циклічними вуглеводнями, які додаються до чорнила для пониження в’язкості.

Сольвент розчиняє пігмент в чорнилі, в результаті чого з’являється можливість перенести більший обсяг барвника. Крім цього регулюється процес висихання, а стійкість фарби підвищується.

На жаль, сольвенти не є безпечними речовинами. Але можна захиститися від впливу, якщо дотримуватися запобіжних заходів в процесі друку. Приміщення обов’язково обладнати потужною витяжкою. Всі випаровування в процесі висихання фарби повинні вивітрюватись, а майстру краще працювати в респіраторі. Тому краще відразу купувати якісне обладнання або звертатися за допомогою до фахівців.

Автор: Олена Видиш

рос
Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*