Що таке термічний струменевий друк

друк, термічний, вид, друку, що, це, такеСеред усіх технологій створення зображення, свою популярність завоював струминний спосіб друку.

Його застосовують у принтерах, в тому числі широкоформатних.

Перевагою такої технології є те, що крапля фарби формується тільки у потрібний момент, що дозволяє отримати високоякісні зображення.

Термічний струменевий друк, що це таке

У цій статті розкажемо, що таке термічний струменевий друк, його переваги, принцип роботи, і в яких випадках застосовується.

Готове зображення складається із великої кількості мікроскопічних точок фарби різноманітного кольору.

У момент, коли потрібно нанести зображення, у мікроскопічній камері сопла знаходиться фарба, яку потрібно якимось чином виштовхнути на поверхню задруковуваного матеріалу (наприклад, папір).

Термічний спосіб друку полягає у тому, що в камері знаходиться нагрівальний елемент, на який в момент друку поступає струм. Тривалість одномоментного вмикання струму складає малий період, до 2 мільйонні долі секунди.termіchnii druk

Під його дією елемент нагрівається, температура фарби збільшується до 500º, що збільшує об’єм фарби в соплі, що збільшує тиск у камері, із неї виштовхується потрібна порція барвника. Є інформація, що у камері, в момент нагрівання утворюється тиск у більше 100 атмосфер, що досить багато.

Після цього утворюється вакуум, який сприяє втягненню нової порції фарби. Цей процес повторюється по декілька тисяч разів у секунду.

Обладнання для термічного струменевого друкутермічний, друк, принтер, обладнання

Цей спосіб друку застосовується у переважній більшості струменевих принтерів. Технологія була представлена на ринок на початку 80-х років минулого століття. Провідними виробниками є компанії Canon, HP, Lexmark.

Сучасне обладнання дозволяє формувати краплі розмірами до 35-40 мкм, що дає можливість отримати високоякісне і деталізоване зображення.

Як правило, у термічних принтерах є дві друкуючі головки. Одна призначена для друкування чорної фарбою, а інші для кольорового друку (голуба, пурпурна і жовта фарби).

В одній друкуючій головці, залежно від моделі, може бути до декількох сотень сопел.

Залежно від моделі, головки можуть бути нерозривно з’єднані із картриджами або вбудовані у принтер, тобто багаторазового користування. Останній варіант дає можливість бути більше впевненим у якості друку, адже цей елемент не встигає виробити свій ресурс. Але таким чином ціна друку стає більшою.

Переваги і недоліки термічного друкуваннятермічний, принтер

Термічний струминний друк широко застосовується в друкувальній техніці, завдяки:

— малошумності роботи обладнання,

— забезпечує високу якість і роздільну здатність друкування,

— технологія дозволяє отримати надійні друкарські головки,

— стабільність роботи принтерів на цій технології,

— висока швидкість друкування.принтер, термічний, друк

Недоліки термічного друку:

— не завжди вдається точно регулювати розмір отриманих крапель,

— в процесі роботи можуть утворюються краплі супутники, які погіршують якість отриманого зображення,

— друкарська головка іноді потребує чищення,

— бажано вибирати спеціальний папір, який зменшить розтікання фарби і зменшить короблення паперу,

— дорогі картриджі із фарбою. Хоча дехто ризикує, і замовляє неоригінальні, які трішки дешевші.

Висновок

Термічний струменевий друк дає можливість отримати якісний друк за невисокою ціною. Якість отриманого зображення залежить від точності виготовлення сопла, будови ежекціонної камери. Також, на отримати зображення впливають характеристики використовуваного барвника (в’язкість, поверхневий натяг, здатність до нагрівання і випаровування).

Надіємось, вам була цікавою ця стаття, яка дала відповідь на запитання: що таке термічний струменевий друк і в яких випадках застосовується.

рос
Categories: Види друку

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*