Термотрансферний друк

Термотрансферний спосіб друку представляє собою нанесення зображення на проміжний папір (ріббон) із його наступним перенесенням на задруковуваний матеріал. Перенесення і закріплення відбувається завдяки дії високої температури.

Перевагою термотрансферу є хороша міцність закріплення фарби на задруковуваному матеріалі, а також вигідність друку невеликої кількості екземплярів. Навіть один екземпляр буде вигідно надрукувати.

Тривалість переносу одного зображення складає від декількох секунд, до 3 хвилин.

Отримане зображення може бути одно і багатоколірне, зі спеціальними ефектами (відблиски чи нічне світіння).

Цим способом часто друкують на:

 • футболках (із синтетичних і натуральних матеріалів),
 • кепках,
 • одягу для роботи,
 • прапорах,
 • вивісках,
 • вимпелах,
 • шкіряних виробах,
 • склянках,
 • лейблах,
 • табличках із пластики і металу.
 • горнятках і посуді.

До переваг способу відносять не тільки оперативність, але й стійкість до стирання і прання. Також, цей спосіб друку не потребує великих друкарських машин чи приміщень, і з нього можна починати здійснювати поліграфічну діяльність. Крім цього, зменшується швидкість друкування завдяки відсутності операції сушки після друкування.

Недоліком термотрансферного друку гірше порівняно з іншими видами друку відтворення напівтонів, відтінків і дрібних деталей. Також, не рекомендують прати отримані речі і гарячій воді (більше 30º).

Друк на термотрансферному паперіgfhghjj

Друк на термотрансферному папері може відбуватись не тільки за допомогою принтерів, але й інших видів друку, наприклад трафаретним чи різографом. Також використовують лазерні або струминні види друку.

Якість отриманого відбитку буде залежати від багатьох факторів, в тому числі від самого матеріалу, фарби і дотримання технології.

До барвників є ряд вимог, адже вони повинні бути стійкими до високих температур і вологи (добре переносити прання).

Термотрансферний папір для лазерного друку папір, ріббон, термотрансферний

Ріббони для термотрансферного друку є проміжною ланкою, на яку наноситься зображення, яке згодом під дією тиску і тепла буде нанесено на потрібний матеріал.

Як правило, ріббон складається із досить міцної основи, на яку нанесена тонка плівка (із воску, полімеру чи змішаного типу).

У термотрансферному принтері на цю плівку наноситься зображення, і далі, під дією тепла і тиску, разом із плівкою картинка потрапляє на потрібний предмет.

До термотрансферного паперу пред’являється ряд вимог. Зокрема, паперова основа повинна бути міцною, адже на принтері вона буде витримувати певні навантаження; і гладкою, щоб не пошкоджувались друкуючі головки принтера.

Відрізняються термотрансферні папери за вагою, розміром, втулками, кольором і положенням фарбувального шару.

При виборі барвників, варто звертати увагу на насиченість кольорів, стійкість до стирання, сумісність із потрібними матеріалами, стійкість до сонця.

Термотрансферний прес прес, термотрансферний, обладнання

Призначений для перенесення зображення із проміжної ланки (ріббон) га потрібний нам матеріал.

Преси бувають залежно від задруковуваних матеріалів, різних розмірів і характеристик. Так, для друкування на плоских поверхнях використовують прес однієї будови, а для нанесення зображення на складних поверхнях (горнятка чи кепки) – іншої.

Як правило, перенос зображення відбувається при нагріванні пресу до 150, і навіть 200º.

Перевагою термотрансферного друку є можливість його застосування в домашніх умовах. Для цього в якості пресу використовується звичайна праска. Тільки тут знижується швидкість друкування, збільшується кількість браку і вимоги до якості паперу (ріббону). Крім цього, стійкість отриманого зображення до стирання і прання буде нижчою.

Тому перенесення за допомогою праски не використовують у промислових масштабах.

Термотрансферний друк на футболках футболка, друк

Напевне, найпопулярнішим застосування термотрансферного друку, є нанесення на футболки різноманітних зображень і логотипів.

Оскільки зображення спочатку наноситься на проміжний матеріал (папір), то наносити на нього зображення потрібно у дзеркальному відображенні. При нанесенні на футболку, отримаємо правильне відображення картинки.

Термотрансферний друк на горнятках чашка, горнятко друк

Разом із футболками, це найбільш популярне застосування цього виду друку. Для кращого зчеплення, використовують горнятка із спеціальним покриття, з хорошою адгезією. Також, на поверхню твердих предметів після друкування наносять полімерний лак.

Як бачите, незважаючи на певні недоліки, термотрансферний спосіб друку зарекомендував себе прекрасно в багатьох ситуаціях, і є хорошим варіантом для тих, хто хоче відкрити поліграфічне підприємство.

рос
Categories: Види друку

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*