Цифровий друк

цифровий друкЦифровий друк — передача відбитка через змінну друковану форму. Система комп’ютеризована, повністю автоматична. Цей спосіб широко використовується в поліграфії і дозволяє виготовляти малі тиражі продукції (починаючи від 1 примірника).

Крім цього цифровий друк досить дешевий, що підвищує її рентабельність і вигоду. У країнах, де знають, що таке бізнес на поліграфії, використовують саме цей спосіб передачі зображення, так як він дає можливість оперативно змінювати тексти, зображення.

Застосування

Цифровий друк має широке застосування. З його допомогою можна виготовляти:

 • листівки;
 • буклети;
 • візитки;
 • календарі;
 • документи (у тому числі і самокопіювальні);
 • флаєри;
 • стікери;
 • воблери;
 • каталоги;
 • папки;
 • презентаційні стенди і т.д.

Широко використовується в рекламі, дизайні, оформленні інтер’єрів. Дає можливість виготовляти вивіски, плакати для ярмарків, виставок.

Обладнання для цифрового друку

Для цифрового друку використовується різноманітне обладнання поліграфічного типу. Це можуть бути цифрові друкарські машини, системи для друкарень, копіри, принтери, малогабаритні резографи (дуплікатори).

Багато видів устаткування призначені не тільки для великих компаній, що займаються друкарською справою, а й для дрібних офісів або навіть домашнього використання. Всі апарати поділяються на лазерні. Перші друкують порошковим тонером, який припікається до паперу під впливом високих температур. Струменеві ж друкують чорнилом і трохи дорожче обходяться в процесі експлуатації.

Переваги

принтер для цифрового друкуЯкісний цифровий друк характеризується великим спектром переваг:

 1. Пробні зразки. Можна роздруковувати пробні варіанти продукції, щоб переконатися в чіткості малюнка, яскравості фарб і правильному дизайні. При необхідності можна своєчасно внести зміни.
 2. Відсутність додрукарської підготовки. Не потрібно виготовляти ніякі форми, плівки, завдяки чому процес стає не тільки дешевшим, а й швидшим. Знижується ризик втрати чіткості зображення.
 3. Висока якість зображення. Відбитки характеризуються бездоганними лініями, точною передачею кольору, відсутністю накладення елементів малюнка. Можна без проблем друкувати фотографії.
 4. Можливість персоніфікувати дані. Так само без проблем можна вводити нумерацію.
 5. Друк малих тиражів. Можна виготовляти великі партії, а можна обмежитися одним примірником продукції.
 6. Короткі терміни. Друк може зайняти всього кілька хвилин (залежно від складності та обсягу завдання).

Матеріали для цифрового друку

У цифроврому друці застосовуються практично будь-які матеріали. Зображення може переноситися на папір, фотопапір, плівку, пластик. Але є і деякі обмеження. Неможливо робити відбиток на товстому картоні або на дуже тонкому папері (наприклад, газетного). На фактурних поверхнях якість малюнка може знижуватися.

Види

цифровий друкЦифровий друк поділяється на 3 основних види:

 1. Листовий друк. Лазерний спосіб друку (безконтактний). Висока швидкість дає можливість швидко виготовляти великі обсяги продукції. При бажанні можна друкувати і 1 примірник.
 2. Рулонний друк. Широкоформатний спосіб передачі зображення. Грунтується на принципі струменевого друку. Використовується спеціальні сольвентні чорнила, проникаючі в глиб матеріалу. Зображення відрізняється довговічністю, стійкість, не піддається механічним пошкодженням.
 3. Фотодрук. Струменевий метод, що дозволяє передавати зображення високої роздільної здатності. Характеризується невисокою швидкістю. Кольори яскраві, контури чіткі. Застосовується тільки на спеціальному фотопапері. Характеризується високою стійкістю, не вигорає під сонцем.

Автор: Олена Видиш

рос

Categories: Види друку

Comments

 1. Формат Захід
  Формат Захід 18 Июнь, 2019, 18:06

  Хотілося б доповнити, що цифровий друк фактично змінив сьогодення та дав можливість чималій кількості талановитих авторів видавати свої книги спочатку в невеликих тиражах, а потім з ростом популярності уже видавати бестселлери великими тиражами.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*