Уф-лакування

уф-лакУФ-лакування відноситься до популярної післядрукарської послуги, за допомогою якої поліграфічній продукції надається оригінальний і запам’ятовуваний вигляд.

УФ-лакування являє собою процес нанесення лаку на виріб, при цьому товщина і склад його може бути різним, що дозволяє створювати додаткові візуальні ефекти.

Розрізняють суцільне і вибіркове УФ-лакування

Суцільне вважають чудовою альтернативою ламінуванню і з успіхом застосовують для додання естетичного та презентабельного вигляду листівкам, папкам, обкладинкам різних друкованих видань та інших видів поліграфічної продукції. Суцільне УФ-лакування застосовують там, де дизайн виробу обов’язково вимагає повного покриття лаком.
Вибіркове УФ-лакування затребуване в тому випадку, якщо в зображенні потрібно виділити деякі елементи для додання йому виразності і незвичайності сприйняття. Використання глянсових і матових лаків дозволяє отримати незвичайні ефекти.

Останнім часом стало затребуване гліттерне Уф-лакування

машина для уф-лакуванняПри даному лакуванні в лак вводять блискітки різних кольорів і розмірів. Поєднання вибіркового і гліттерного УФ-лакування дає можливість створювати справжні шедеври поліграфічної продукції.

Зазвичай ці два види лакування застосовують при створенні різних вітальних листівок. Нерідко до складу лаку входять ароматичні речовини у вигляді найдрібніших капсул. При торканні до такого покриття вони тріскають, і в повітрі розливається аромат. Ароматичною листівкою з запахом ялини або мандарина можна привітати з наступаючим новим роком, а квітковий аромат допоможе у привітанні з весняним жіночим днем.

Так що УФ-лакування це не тільки чудовий спосіб декорації поліграфічних виробів, але і їх ароматизації, що дозволить додатково привернути увагу споживача.

Для УФ-лакування використовують спеціальні лаки, зі стійкістю до впливу ультрафіолетового випромінювання, що дозволяє необмежений час зберігати фарби зображення, і наділяє сам виріб захисними властивостями від механічних пошкоджень і забруднень. Для досягнення незвичайних ефектів в лаки додають спеціальні компоненти, в результаті чого створюється відчуття рельєфною, піщаної, перламутровою поверхні.

Поєднання декількох видів лаку дає можливість створювати воістину ексклюзивну поліграфічну продукцію. Це допомагає зробити її популярною і конкурентоспроможною, тому УФ-лакування вважається одним з дієвих способів обробки поліграфічних виробів перед випуском їх у світ.

рос

Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*