Устаткування для трафаретного друку

станок трафаретнийШовкографія, вона ж трафаретний або (рідше) шовкотрафаретний друк — вид поліграфічних робіт, при якому фарба наноситься на найрізноманітніші поверхні за допомогою продавлювання її через трафарет. На сьогоднішній день шовкографія — один з найдавніших і одночасно самих ультрасучасних способів нанесення зображення.

Еволюція шовкотрафаретного друку почалася з древнього Китаю, де трафаретні сітки робили з шовку кращої якості. Сьогодні ж формним матеріалом виступають переважно металеві, моноволокон поліамідні або поліефірні сітки.

Для друку використовується все більш високоточне і технологічне обладнання, а зображення або текст наносяться на текстиль (футболки, уніформу, шапки, сумки), папір (всілякі бланки та наклейки, візитки та конверти, рекламно-поліграфічна продукція), сувеніри, шелфтокери, скло і метали, холдери і багато іншого.

В устаткування для шовкографії входять:

  • рами копіювальні;
  • пристрою для натягування сітки;
  • проявні камери;
  • експозиційні пристрої;
  • засоби сушіння;
  • ручні, напів-/автоматичні трафаретні верстати.
  • Інше обладнання та хімія.

Сітки для трафаретного друку

сітки трафаретніУ сучасних сітках для шовкографії традиційний шовк давно змінився продукцією хімпрому: натуральні волокна «передали естафету» штучним синтетичним матеріалам (поліефірні, поліамідні, іноді поліпропіленові волокна), а кручена нитка змінилася моноволокном.

Поліамідні волокна відрізняються високою стійкістю до мікроорганізмів і органічних розчинників, пружністю, легкістю, міцністю. Представлені на ринку поліграфічного устаткування такими торговими назвами: капрон (РФ), перлон, дедерон (Німеччина), нейлон-6 (Америка).

Поліефірні волокна практично не мнуться, що не стираються, стійкі до світла та хімії, цвілі і гнилі. Відрізняються фактично в 10 разів меншою гігроскопічністю, ніж поліамідні волокна, що є плюсом при шовкотрафаретного друку фарбами на водній основі. Представлений назвами виробів дакрон (США), лавсан (РФ), терилен (Великобританія).

Полотно сітки нумерується залежно від кількості ниток на сантиметр (від двох до двохсот). Найбільше застосування знайшли сітчасті полотна 77-180 ниток / см. По категоріях діляться (по товщині ниток) на: Т — напівважка, HD — важка, М — середня, S — легка категорія.

Друкарські машини для трафаретного друку (шовкографії)

трафаретні станкиДрукарські машини для шовкографії можуть класифікуватися за формою друкуючої поверхні (плоскодрукарські, планшетні, ротаційні), ступеня автоматизації (напів-/автомат, ручні, ¾ автомат, потокові лінії), формі запечатування (для друку на об’ємних / плоских матеріалах), формату ( великого (до А1 і вище), середнього (до А2), малого (до А3)), фарбовості (одно-/багатофарбові).

Друкарські машини для шовкографії часто класифікуються за чотирма основними типами: верстати для друку по циліндричним поверхнях, рулонним, плоским поверхням і текстилю. У разі рулонних і циліндричних запечатуються використовується виключно автоматичне обладнання, для друку на плоских поверхнях і текстилі (уніформі / спецодязі, сумках, головних уборах і т. д.) застосовуються автоматизовані і ручні верстати.

Верстати ручні для друку по текстилю/плоским матеріалами діляться на більше-і малоформатні і карусельного типу. Малоформатні призначені для шовкографії по плоским матеріалами формату до 40х60 см. і товщиною до 30 мм. Великоформатні — до 100х140 см з аналогічною товщиною (до третини сантиметра). Карусельні — служать для друку по текстилю.

Найпростіші ручні верстати (настільні) призначені для нанесення одно-/двохколірних написів, друку одноколірної поліграфічної продукції. Більш складні підлогові верстати складаються з вакуумних столів та друкованих механізмів з регульованим противагою. Використовуються для повноколірного багатокольорового шовкотрафаретного друку по плоским листовим матеріалам до 0,5 см завтовшки (пластики, «самоклейка», картон / папір, скло і т. д.).

Верстати з рулонної подачею дозволяють використовувати як дуже тонкі запечатувані матеріали малої жорсткості, так і більш товсті матеріали, намотуються на рулон. Приклад плоскодрукарської рулонної машини: PWS-310 виробництва Lablemen. Дане обладнання служить для одно-/двофарбової шовкографії по рулону шириною 310 мм.

Верстат-напівавтомат SCF-550 виробництва Technical Industries, призначений для друку по циліндричним / плоским поверхням, дозволяє отримати до 1000-1200 повнокольорових зображень в день (швидкість роботи до 800 циклів на годину). Оснащується пневмоприводом з ЧПУ. На додаток до трафаретним рулонним верстатів поліграфічні підприємства оснащуються тунельними сушками ультрафіолетового чи інфрачервоного типу, пристроями намотування рулонів, секціями тиснення, висічки, різання рулону (поздовжньої і на окремі аркуші).

Для друку великих тиражів поліграфічної продукції шовкотрафаретним способом застосовуються і більш професійні машини-«напівавтомати», оснащується крім вакуумного столу системами мікропріводок, пристроями автоматичного руху ракеля, (опціонально) системами автозняття листового задруковуваного матеріалу для подальшого його транспортування до сушки.

Трафаретний друк по сувенірних чашках, пляшках, циліндричним деталям, скляним ємностей для косметичної продукції та парфумерії та іншим циліндричним поверхнях часто здійснюється на трафаретних верстатах серії SCF (напівавтоматичні).

рос
Categories: Обладнання

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*