Чим відрізняється офсетний папір від крейдованого

папір, офсетний, крейдований,відрізняється, У статті розкажемо, чим відрізняєтся офсетний папір від крейдованого.

В поліграфії використовується багато видів паперу: газетний, обгортковий, етикетковий, картографічний, і т.д.

Але найчастіше маємо справу із офсетним і крейдованим, адже на них найчастіше друкується більша частина поліграфічної продукції.

Крейдований і офсетний папір, в чому різниця. Офсетний папір на дотик шорсткий, а крейдований навпаки — гладкий і блискучий. При виготовленні, на основу паперу наноситься спеціальний крейдований шар, який ще й потім розрівнюється спеціальними валами. Це дає можливість отримати рівну поверхню. Щоб отримати ще більш гладку поверхню використовують декілька шарів крейдування (іноді до трьох).

Слід зазначити, що крейдований папір за способом обробки поверхні буває глянцевий і матовий. У першому випадку відбиток має більш яскраві кольори, зате у випадку матової поверхні, поліграфічна продукція більш зручна для читання, оскільки менше бліків. папір, пачки, палета

Папір може крейдуватись із одного, або двох сторін. Папір для етикеток крейдований тільки із однієї сторони — щоб краще клеївся на пляшки.

Офсетний папір, має меншу густину і дешевший. Крейдований папір дозволяє відтворити на ньому більшу кількість кольорів, тому на ньому друкують високоякісні ілюстрації, каталоги, рекламну продукцію.

Для друкування книг крейдований папір підходить менше, оскільки через його гладкість при читанні можливі відблиски, і очі швидше втомлюються.

Отже, найчастіше на крейдованому папері друкують флаєри, журнали, листівки, каталоги, настінні календарі.

папір, крейдований

Крейдований папір

На офсетному — книги, підручники, бланки. Офсетний папір буває двох типів: №1 і №2. перший призначений для високоякісних виробів тривалого терміну використання. Не містить деревної маси, виготовляється із чистої целюлози. Офсетний папір №2 має менший термін експлуатації.

При виборі паперу пам’ятайте, що на крейдованому набагато важче писати ручкою, і якщо потрібно робити замітки на полях, то краще вибирати офсетний. Тому для щоденників і ділових календарів вибирають високоякісний офсетний папір.

Найчастіше у поліграфії застосовується офсетний папір щільністю від 65 до 100 г/м2.

Крейдований папір: від 80 до 150 г/м2. А для виготовлення візиток можливе використання більш цупкого матеріалу, щільністю до 300 г/м2.

папір, офсетний

Офсетний папір

Вимоги до офсетного паперу. Він повинен бути стійким до води і мінімально змінювати під її дією розмір, оскільки під час офсетного способу друку активно використовуються зволожувальний розчин. Крім цього, цей вид паперу повинен бути стійким до механічної дії, оскільки в процесі друку приходиться контактувати із офсетним полотном (декелем). Якщо ж папір не буде проклеєним і бути пилитись, то на декелі під час процесу друкування буде назбируватись паперова пилюка, яка негативно впливає на якість отриманого відбитку.

Залежно від виду паперу, відрізняються вимоги для процесу друкування. Так, при використанні крейдованого, друкарі змушені додавати у фарбу добавки, які пришвидшують процес висихання. Адже крейдований шар не дає змогу всотуватись фарбі у паперові волокна, як це можливо в офсетному папері. Крім цього, віддруковану продукцію розкладають малими пачками, використовують УФ сушарки і противідмарювальні порошки.виготовлення, папір, крейдований

Постачається крейдований і офсетний папір як у вигляді рулонів, так і запакований у пачки. Запакований у пачки папір стійкий до умов навколишнього середовища. Але папір у рулонах підходить для рулонних друкарських машин. Куплений папір у рулонах можна нарізати на аркуші на флатувальних машинах.

Висновок. Підсумовуючи, коротко відповімо чим відрізняється крейдований папір від офсетного. Крейдований папір більш гладкий, глянцевий, віддруковані на ньому зображення виглядають яскравіше і соковитіше, можна передати більшу кількість кольорів і відтінків.

Офсетний папір дешевший, “приємніший” для очей, має легшу масу. У будь-якому випадку, при виборі того чи іншого варіанту слід радитись із технологами підприємства.

рос
Categories: Матеріали

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*