Все про друк банерів

Все про виготовлення та друк банерів

друк банерівБанер — широкоформатний інформаційний носій повноколірного зображення і тексту будь-якого формату. Найчастіше використовується в рекламі. Потенційний клієнт звертає увагу на велику вивіску, зацікавлюється пропозицією.

Сучасний банер використовується для оформлення бізнес-центрів, виставкових і торгових залів, ярмарків і т.д. Друк банерів незамінний, якщо потрібна якісна, яскрава рекламна конструкція, яку можна розміщувати як всередині, так і зовні будинків (на дорогах, стінах, парканах). Використовується навіть для виробництва наметів і автомобільних тентів.

Матеріали для друку банерів

банери принтерНайчастіше друк проводиться на вініловій тканині, яку ще називають банерною. У неї досить складний склад: армована сітка, покриття з вінілу (полімерні волокна).

Банерну тканину поділяють на такі види:

 • backlit (светорассеивающими полотно з глянцевою двосторонньої лакуванням, підсвічування проводиться з тильної сторони);
 • backout (світлонепроникна тканина з поліефірних волокон, яка дозволяє друкувати зображення з двох сторін);
 • frontlit (призначена для однобічного друку, характеризується великою щільністю, підсвічування проводиться з лицьового боку).

Переваги

Вінілові матеріали дуже зручні для друку. Завдяки цьому банери відрізняються такими перевагами:

 • стійкі до перепадів погоди, сильному сонцю, снігу і вітру, а також до механічних пошкоджень;
 • фарба не вицвітає і не змивається дощем;
 • доступна ціна;
 • картинка яскрава, чітка;
 • підходять для внутрішнього і зовнішнього застосування;
 • оперативність друку;
 • можливість створювати зображення будь-якого формату;
 • матеріал гнеться, завдяки чому його легко транспортувати;
 • простота монтажу.

Способи виготовлення банерів

Розрізняють такі способи виготовлення банерів:

 1. Ламінування. У Ламінаційні машину запускають 2 шари підготовленого вінілового полотна, між якими лежить армована сітка. Остання застосовується з метою зміцнення вінілу. Гарячі вали ламінатора розплавляють матеріал, і відбувається щільна спайка: 2 шари полотна проникають одна в одну і сітка надійно закріплюється всередині.
 2. Лиття. Армуючої сітки поміщають в спеціальну «ванну» і заливають гелеподібним вінілом. Коли матеріал засохне, його пропускають через полірувальний верстат, звідки він виходить гладким і рівним. Такі банери дорожчі, ніж ламіновані, оскільки обладнання вище в ціні. Але і термін служби виробу більш високий.

Обладнання

принтер широкоформатнийДля друку якісних банерів необхідно використовувати якісне, сучасне обладнання та дотримуватися технології. Такі умови дозволять використовувати готовий виріб протягом 7 і більше років. Краще застосовувати друкувальну голову DX-5 з змінної краплею на 6/12/24 піколітра. Цей режим робить зображення максимально яскравим і чітким.

Монтаж банерів

Незважаючи на те, що банер може мати будь-які розміри, найчастіше використовуються великі формати, так як саме таку рекламу зручно і вигідно розміщувати на стінах будівель, над дорогами. Якщо баннер у кілька разів більше друкованої області принтера, застосовують спайку гарячим повітрям внапуск по вертикалі. У місцях з’єднання можна робити підворіт, пропаюючи його. У цей підворіт вставляються кріплення, і тканину стає легше розтягнути. Для монтажу використовують оцинковані сталеві люверси, внутрішній діаметр яких дорівнює 10 мм. Відстань між кільцями — 250-500 мм. Крок у 500 мм використовується, якщо банер прикріплюється до стіни, а от крок в 250 мм призначений для конструкцій, які знаходяться на спеціальних «троллах» на рівні 5-6 м над дорогою і піддані впливу сильного вітру.

Використовується і монтаж на трубах. Для цього при виготовленні потрібно залишити припуск в 40-50 мм по краю. Надалі матеріал загинається, пропоювати. Утворюється так званий «кишеню», в який і протягується труба. Так тканину легше натягнути і малюнок не спотворюється.

Автор: Олена Видиш

рос
Categories: Технології

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*